Představujeme naše rising stars

6. 4. 2023

Anna Sergejko, František Kousal, Michaela Skřivánková, a Vojtěch Zavadil pracují v HAVEL & PARTNERS jako právní asistenti a koncipienti. Práce je tu hodně, jak přiznávají. Zároveň se ale podle nich dá vybalancovat čas tak, aby se vedle práva mohli věnovat i dalším věcem, co je baví. V našem miniseriálu rozhovorů vám představíme, jak dokáží kolegové a kolegyně skloubit vše dohromady. Těšte se na rozhovory, které zveřejníme postupně v dubnu a v květnu.

Kolegů a kolegyň jsme se ptali na jejich práci i záliby a zajímalo nás, jestli se dá mezi těmito dvěma světy udržet balanc. To jsou totiž otázky, které stále častěji slyšíme na pohovorech a vnímáme, jak je tohle téma důležité zejména pro generaci, která začíná svoji profesionální kariéru. Inspirují a prolínají se oba světy?

Chcete si udržet balanc jako Anička, František, Míša nebo Vojta? Koukněte, co u nás můžete čekat.  

Anna Sergejko, právní asistentkaAničku, právní asistentku našeho commercial týmu, zaručeně u nás na chodbě potkáte vždy s širokým úsměvem. Specializuje se na farma právo, regulaci potravin a také komerční právo včetně IP. Venku pak odhazuje lodičky a narazíte na ni nejspíš s běžeckými botami na nohách nebo jógamatkou přes rameno. „Vím, že balanc není pojem jen v józe nebo běhu. V HAVEL & PARTNERS vybalancuju prostor pro know-how i volný čas,“ říká Anna Sergejko.

Celý rozhovor s Annou najdete zde.

František Kousal, koncipientDva v jednom, to je ve zkratce práce Františka u nás. Dostal na starosti klienty (významné společnosti), pro které dělá vše, co je třeba, tedy generální praxi. Zároveň se ale jako koncipient u nás specializuje i na digitalizaci nebo GDPR. Svět onlinu mu je blízký nejen v práci, ale i ve volném čase. Je totiž youtuber a natáčí vzdělávací videa. „V HAVEL & PARTNERS mám možnost rozvíjet odbornost i osobní zájmy. Neztrácím balanc ani jako koncipient, ani jako youtuber,“ říká.  

Celý rozhovor s Františkem najdete zde.

Michaela Skřivánková, koncipientMíša, je multifunkční žena, a to nejen v práci, ale i ve volném čase. Zatímco v kanceláři se věnuje od ryzího korpo práva, přes restrukturalizace majetku, IPO až po korporátní spory, po práci taky střídá několik rolí. Je svatební fotografka, tanečnice, studentka energetiky a taky vášnivá cestovatelka. Neztrácí přitom balanc nad spisy, na cestách ani za foťákem. „Získávám znalosti a neztrácím možnost rozvíjet svoje zájmy,“ říká o práci u nás Míša.

Celý rozhovor s Míšou najdete zde.

Vojtěch Zavadil, koncipientCo mají společného soudní spory a právo duševního vlastnictví spolu s šermem a historií? To popisuje v rozhovoru Vojta Zavadil, který tyto zájmy propojuje jako koncipient. „V HAVEL & PARTNERS můžu výzvy překonávat v práci i ve volném čase,“ naznačuje. Vojta se v týmu pro oblast technologií specializuje na právo IP a IT, mediální právo, kyberbezpečnost a právní otázky spojené s umělou inteligencí. A ve střehu zůstává i po práci při tréninku historického šermu.

Celý rozhovor s Vojtou najdete ZDE.

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross