Neztrácím balanc – v právní praxi, při józe ani v běhu

6. 4. 2023

„Vím, že balanc není pojem jen v józe nebo běhu. V HAVEL & PARTNERS vybalancuju prostor pro know–how i volný čas,“ říká právní asistentka Anna Sergejko. Letos končí vysokou školu, u nás v kanceláři je už ale pátým rokem. Jako členka našeho commercial týmu se zapojuje do velkých projektů. Do toho zvládla dva Erasmy – v Antverpách a v Kodani. A s prací a školou stíhá ještě běhat půlmaratony.


Chceš si taky udržet balanc? Přidej se k nám. Více ZDE.

anna_final

Aničko, čemu se u nás věnuješ?

U nás v kanceláři je výhoda, že si můžu vybírat směr, kterým bych se chtěla ubírat. Postupně jsem si tak vyzkoušela práci v týmu litigací, s public skupinou a skončila jsem v týmu commercial. Měla jsem tak možnost už na škole si otestovat přímo v praxi více oborů a zjistit, co mě baví nejvíc. A to je pharma právo, regulace potravin a také komerční právo včetně IP. Na Erasmu jsem studovala i life science a IP.

Jak vypadá tvůj den v práci?

Je to často pestré a různorodé. Někdy sedím dlouho nad psaním smluv a textů, ale jindy mám půlden plný schůzek. Práce pak není jednotvárná a změna aktivity mě nabíjí energií. Už na škole jsem se dostala přímo k práci pro klienty. Můžu se při tom učit spoustu věcí od velmi schopných lidí. Dostala jsem se také dřív k zajímavějším projektům. Jde hlavně o zajímavé odborné věci, ať už různá regulatorní posouzení nebo smluvní agendu. Pomáhám seniornějším kolegům, a tím, že jim můžu asistovat, se od nich zároveň i učím.

Jak se dá skloubit práce se školou? 

Práce je opravdu hodně, zároveň se ale dá nějakým způsobem zorganizovat. Jsme hodně flexibilní – jak já, tak moji kolegové i nadřízení. Když si potřebuju vzít volno na zkoušky nebo home office, není to nikdy problém a s kolegy se vždy domluvím. Na druhou stranu i já jsem na příjmu, když je potřeba něco urgentně dodělat nebo u nějakého projektu trošku víc zabrat.  

Jak se ti daří balancovat práci a volný čas. Zbývá ti prostor na to, co tě baví?

Za mě je třeba zorganizovat si čas tak, aby člověk zvládal obojí. Což se u nás v kanceláři vybalancovat dá. Už asi deset let běhám, a tím si čistím hlavu. S tím mi pomáhá i jóga. Myslím, že sport je na tohle hodně dobrý, protože člověk oddělí pracovní den od volna. Pohyb mě celkově nabíjí energií a vyvažuje někdy náročnější práci, která zaměstnává hlavně hlavu. Běhám dlouhé tratě, půlmaratony, potkáte mě nejčastěji na Petříně nebo na Ladronce… A moc fajn taky je, že můžu tuhle vášeň pro běh sdílet s kolegy, kteří jsou u nás v týmu na stejné vlně. Máme dokonce běhací výzvu, kde si v aplikaci měříme, kolik kdo uběhne. Překvapivě vede kolega, který se specializuje na GDPR, a má tak profesionálně ošéfované sdílení dat 😊.

Pomáhá ti nějak práce v běhu, a naopak využiješ třeba své skills z tréninku v práci?

V práci i v běhu jsem se hodně naučila vytrvalosti, tohle nastavení tedy pomáhá v obojím. Když něco nejde, umím se sebou díky vytrvalosti pracovat a zlepšení přijde skoro samo. Nejlepší je na běhu svoboda, že si můžu postupně doběhnout, kam chci, a prozkoumávat u toho nová místa. Tohle platí i naopak – z běhu vím, že v práci se vyplatí někdy překonat pomyslnou bariéru v hlavě a díky tomu sama sobě zvednout laťku.  

hr_all

Zjisti víc o dalších rising stars HAVEL & PARTNERS nebo nám napiš a staň se jednou z nich.

Právní specializace

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross