Neztrácím balanc – nad spisy, za foťákem ani na parketu

31. 5. 2023

„Získávám znalosti a neztrácím možnost rozvíjet svoje zájmy,“ říká o práci v HAVEL & PARTNERS Michaela Skřivánková. U nás v kanceláři se jako koncipientka věnuje korporátnímu právu, restrukturalizacím majetku, IPO nebo korporátním sporům. Po práci pak taky střídá několik rolí. Je svatební fotografka, tanečnice, studentka energetiky nebo vášnivá cestovatelka. Neztrácí přitom balanc nad spisy, na cestách ani za foťákem.

Chceš si taky udržet balanc? Přidej se k nám. Více ZDE.

misa_final

K nám do kanceláře jsi nastoupila jako večerní recepční před šesti lety, kam ses za tu dobu posunula?

Ano začínala jsem na téhle pozici v prvním ročníku na právech. Byla to na rozjezd dobrá zkušenost a poznávala jsem tak postupně, jak to v kanceláři a v oboru chodí. Po dvou letech jsem se pak posunula na právní pozici, nejprve jako právní student a právní asistent. To jsem už přešla do týmu pro korporátní právo, kde jsem dodnes. Teď už ale jako koncipientka.

Jak vypadá tvoje agenda?

Řešíme v podstatě celý životní proces společnosti od založení až po zánik. Můžu tak být součástí často zajímavých příběhů společností od jejich startu až po velké úspěchy třeba na burze. Jsem totiž i v týmu pro IPO, tedy veřejnou nabídku akcií na burze, protože mě zajímá i investiční stránka byznysu. Kromě toho se věnujeme i privátním klientům a v téhle oblasti se zaměřuju taky konkrétněji na dědické právo.

Co taková práce v korporátním týmu tedy obnáší?

Učím se u nás spolu se seniornějšími kolegy analyzovat – co klientovi nabídnout, najít, kde má problém, co by se dalo vylepšit, hledáme nejlepší řešení. Připravuju taky dokumenty a právní analýzy, chodím i na schůzky s klienty. To je hodně přínosné, člověk během nich od zkušenějších kolegů okouká, nejen jak v praxi funguje právník s klientem, ale dá se pochytit i spousta zajímavých souvislostí z byznysu a managementu.

Jak zvládáš balancovat různé pracovní role?

H&P rozhodně neberu tak, že je to místo, kde si odsedíte osm hodin v práci a jdete domů. Je to místo, kde se rozvíjíte pracovně i lidsky. Když má člověk zájem, snaží se a věnuje se tomu, co ho v oboru baví, má možnost získat neuvěřitelné zkušenosti a know-how a neustále se posouvat. Vyžaduje to ale samozřejmě celkem kreativitu, jak skloubit různé činnosti a jak zvládat náročnou práci a více věcí najednou. U mě i z toho důvodu, že se snažím na maximum užít si taky volný čas po práci.

Čemu se věnuješ?

Fotím. Nejvíc svatby. Je to hodně kreativní činnost a díky focení jsem se seznámila se spoustou úžasných a inspirativních lidí. V tom vlastně vidím paralelu s prací v H&P 😊 Závodně jsem i tančila, mám ráda pohyb. Studuju taky energetiku. Vzdělávám se, čtu. Nejradši si přečtu nějakou rozvojovou knížku a miluju cestování. To mě nabíjí energií. Velká srdcovka je pro mě Španělsko. A ve všem, co dělám, vidím inspiraci i pro něco dalšího. V práci i ve volném čase.  

hr_all

Zjisti víc o dalších rising stars HAVEL & PARTNERS nebo nám napiš a staň se jednou z nich.

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross