Neztrácím balanc – ani jako koncipient, ani jako youtuber

2. 5. 2023

„Zajímavé projekty a příležitosti mám v rovnováze. V HAVEL & PARTNERS se dá právničina učit od těch nejlepších,“ říká koncipient František Kousal. Ve zkratce by se dala jeho práce u nás popsat jako dva v jednom. Dostal na starosti klienty (významné společnosti), pro které dělá generální praxi. Zároveň se ale jako koncipient u nás zaměřuje i na specializované obory, jako jsou digitalizace nebo GDPR. Svět onlinu mu je navíc blízký i ve volném čase. Natáčí vzdělávací videa na YouTube. Neztrácí přitom balanc ani jako koncipient, ani jako youtuber.

Chceš si taky udržet balanc? Přidej se k nám. Více ZDE.

Františku, co u nás v kanceláři jako koncipient děláš?

Větší část týdne pravidelně trávím u dvou klientů. Jsou to velké nadnárodní společnosti a dělám pro ně vše, co je třeba. Od smluv přes ochranu spotřebitele až po vyjednávání a komunikaci se smluvními partnery nebo pracovněprávní záležitosti. Je to tedy taková generální praxe. Výhoda je, že jsem díky tomu získal široký přehled, který si navíc podle zadání klienta postupně i dál rozšiřuji. To je za mě na začátku kariéry super zkušenost, protože zároveň dělám koncipientskou praxi, ale v podstatě taky manažuji práci ve spolupráci s legal odděleními velkých společností.

Specializuješ se u nás vedle toho ale i na konkrétní oblasti práva, které to jsou?

Působím zároveň i v týmech pro oblast GDPR, compliance nebo digitalizaci. Mám tak příležitost pod vedením zkušených kolegů proniknout do hloubky do specializací práva, které mě zajímají. Je to často zajímavé propojení práva, technologií a online světa.

A online hraje u tebe dost významnou roli i po práci…

Je to tak. Dělám vzdělávací videa na YouTube. Když vypukl koronavirus a nedalo se nikam chodit, zkusil jsem ve volném čase natáčet videa. A baví mě to. První dva profily jsem sice smazal, protože ze začátku nebyla kvalita nic moc, ale postupně jsem se posunul. Dnes mám profil Online Učitel, který je zaměřený hlavně na středoškoláky. Točím různé rozbory literárních děl, takový čtenářský deník. Videa připravuji také z oblastí jako jsou psychologie, ekonomie a právo, ale někdy jednoduše natočím video o tom, co mě zrovna zajímá nebo baví… Jedno z nejpopulárnější videí je třeba návod, jak si udělat skvělou kávu v moka konvičce.

Jak dlouho ti trvá natočit video?

Nezdá se to, ale zabere to celkem dost času. Příprava, napsat scénář, natočit, sestříhat… Když dělám rozbor knihy, tak ji samozřejmě musím nejdřív taky přečíst. Natáčení se věnuju hlavně o víkendu. Po práci se spíš rád odreaguju nějakou praktickou činností. Rád třeba vařím, dělám vlastní kombuchu a kimchi. Zahradničím. Sbírám karty Magic: The Gathering, stavím lego nebo si zahraju nějakou deskovku.   

Co ti tedy pomáhá zorganizovat si pracovní a volný čas?

V práci i po ní a vlastně i na YouTube je to hlavně o plánování a detailní organizaci. Bez toho by to nešlo. A v tom bych byl úplně bezradný bez svého diáře. Ačkoli mě digitální svět baví, tak v tomhle stále spoléhám na starý dobrý papír. Zapisuji si do svého diáře úplně všechno – každodenní práci, narozeniny, kdy budu natáčet… No a další věc, co mi zásadně pomáhá udržet balanc, je, že postupem času jsem se také naučil, že nemusím všechno zvládnout sám. A je fajn, když se v práci i v osobním životě můžete spolehnout na lidi, kteří s vámi vždycky v týmu táhnou za jeden provaz a pomůžou vám.

hr_all

Zjisti víc o dalších rising stars HAVEL & PARTNERS nebo nám napiš a staň se jednou z nich.

Klíčové kontakty

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross