HAVEL & PARTNERS právním poradcem ministerstva obrany při nákupu izraelského systému protivzdušné obrany SPYDER

12. 10. 2021

Odborný tým advokátní kanceláře HAVEL & PARTNERS zajišťoval pro Ministerstvo obrany České republiky dlouhodobé právní poradenství při přípravě a vyjednávání mezivládní smlouvy na nákup izraelského systému protivzdušné obrany SPYDER od státní společnosti Rafael Advanced Defense Systems Ltd. pro Armádu České republiky za 13,7 miliardy Kč (včetně DPH), jakož i smlouvy na servis tohoto systému za cenu do 6,2 miliardy Kč během 20 let od jeho dodání v roce 2026. Česká republika uzavřela s izraelskou stranou obě smlouvy dne 5. 10. 2021. 

Komplexní právní poradenství Ministerstvu obrany České republiky poskytoval partner Petr Kadlec, counsel Martin Ráž a advokát Ivo Heger, za podpory counsela Ondreje Čurilly a advokátky Petry Kašpárkové v oblasti veřejných zakázek a counsela Josefa Žaloudka a daňové poradkyně Kristýny Šlehoferové v oblasti daňové.

SPYDER je izraelský systém protivzdušné obrany krátkého dosahu (SHORAD – Short Range Air Defence), který je určený k detekci, identifikaci a eliminaci vzdušných cílů. Zajišťuje tak mj. ochranu městských aglomerací, jaderných elektráren, průmyslových center, letišť a dalších důležitých objektů před hrozbou vzdušného napadení. SPYDER je ověřen v bojových podmínkách a pro stát Izrael se jedná o první úspěšnou dodávku takto sofistikovaného obranného systému do členského státu NATO.

Dodávky čtyř baterií SPYDER budou probíhat postupně do roku 2026. Nový systém nahradí ve výzbroji Armády České republiky zastaralé raketové komplety KUB sovětské výroby ze 70. let 20. století. Zakázka je velkou příležitostí i pro český obranný průmysl, zejména společnost RETIA a státní podnik Vojenský technický ústav.

Právní specializace

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross