HAVEL & PARTNERS je zakládajícím členem unikátní platformy Climate and Sustainable Leaders Czech Republic, která se zabývá udržitelností a ochranou klimatu

13. 1. 2022

Advokátní kancelář HAVEL & PARTNERS se jako zakládající člen zapojila do sdružení Climate and Sustainable Leaders Czech Republic, kde spojily své síly vedoucí firmy z různých odvětví české ekonomiky. Cílem platformy je sledovat prostřednictvím první komplexní zprávy v ČR s názvem Carbon Tracker ambice největších tuzemských firem při snižování uhlíkové stopy a motivovat další společnosti ke startu projektů, které přispívají k udržitelnosti a ochraně klimatu.

„Přechod na udržitelné fungování je už nyní významnou výhodou v byznysu a do budoucna bude i nutností. V HAVEL & PARTNERS nicméně nevnímáme udržitelnost jen jako zásadní otázku přežití v podnikání, ale také jako obrovskou příležitost, jak přispět k transformaci celé společnosti. Lídři v jednotlivých oborech by měli jít příkladem a aktivně přispět k racionálnímu řešení této problematiky, proto jsme se zapojili do iniciativy Climate and Sustainable Leaders Czech Republic,“ komentuje partner Jan Koval účast HAVEL & PARTNERS na projektu.

Platforma Climate and Sustainable Leaders Czech Republic chce napomoci firmám realizovat jejich přechod k udržitelnému provozu, podpořit jejich snahu omezit produkci CO2 a další cíle, které se týkají implementace očekávaných změn v legislativě a přechodu na novou, uhlíkově neutrální ekonomiku.

Záměrem sdružení je také každoročně zveřejňovat komplexní přehled produkce emisí CO2 a ambicí na jejich snížení u největších firem v České republice. Zvolená metodika výpočtu uhlíkové stopy, kterou pro sestavení přehledu platforma používá, vychází z kalkulace dle mezinárodně uznávané metodiky GHG protocol. Výsledkem bude žebříček, který vznikne na základě porovnání dat získaných z veřejných zdrojů, a především z dotazníků zaslaných 150 firmám s největším obratem v ČR. Report s odborným komentářem platforma zveřejní pod názvem Carbon Tracker (https://www.carbontracker.cz/) poprvé letos na přelomu května a června.

„Každý obor a každá firma má jinou startovací pozici a v některých oborech je potřeba řady inovací, aby se vůbec přiblížily uhlíkové neutralitě a udržely svou základní konkurenceschopnost. Chceme sledovat ambici jednotlivých firem v této oblasti, propojit je a motivovat k udržitelným projektům,“ uvádí Jakub Skavroň, předseda správní rady sdružení Climate and Sustainable Leaders Czech Republic ze společnosti power2green.

Kromě samotného reportu Carbon Tracker připravuje platforma i další aktivity v oblasti vzdělávání, osvěty i metodické podpory v oblasti udržitelnosti a dosahování klimatických cílů.

Do sdružení se zapojily přední společnosti z oboru profesionálních sužeb, financí, pojišťovnictví či telekomunikace, ale i akademická sféra. Vedle HAVEL & PARTNERS jsou dále zakládajícími členy i Allianz pojišťovna, Česká spořitelna, ČVUT v Praze, Československá obchodní banka, The CO2IN, Mastercard Europe, power2green, PwC Česká republika, Raiffeisenbank, UniCredit Bank Czech Republic and Slovakia, Vodafone Czech Republic a White & Case.

Sdružení je otevřenou platformou, jejímiž členy se mohou stát i další společnosti.

Klíčové kontakty

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross