Mgr. Matěj Potměšil

Senior advokát
CV
Projekty
Ocenění a média
E-mail
matej.potmesil@havelpartners.cz
Právní specializace
Podnikatelské obory

Matěj Potměšil se specializuje na oblast obchodního práva, stavebního práva a práva nemovitostí.

V této oblasti získal zkušenosti při poskytování komplexního poradenství celé řadě projektů v oblasti nemovitostí a developmentu v České republice.

Zaměřuje se rovněž na poskytování poradenství startupovým projektům, vhodnému nastavení pravidel mezi investory a zakladateli nebo vytvoření právního rámce pro činnost startupu jako takového. Má zkušenosti zejména s technologickými startupy.             

Před příchodem do naší kanceláře v roce 2022 pracoval v advokátních kancelářích specializovaných na výše uvedené oblasti, kde poskytoval poradenství řadě významných klientů působících na českém i mezinárodním trhu.  

Členství v profesních sdruženích

Česká advokátní komora

Jazyky
český, anglický
Vzdělání
  • Masarykova univerzita, Právnická fakulta, Brno (2015), titul Mgr.
  • úspěšně zastupoval řadu klientů v řízeních proti nezákonným územním plánům
  • v letech 2018–2020 se jako člen externího autorského kolektivu podílel na přípravě rekodifikace veřejného stavebního práva
Články - Rubriky
Největší česko-slovenská advokátní kancelář HAVEL & PARTNERS posiluje svůj tým. Na pozici counsel nastoupila na Slovensku Petra Čorba Stark, která se v bratislavské kanceláři zapojila do týmu pro oblast M&A a korporátního práva. Na pozici senior advokáta v pražské kanceláři nově působí Matěj Potměšil. Jeho specializací je obchodní právo, právo nemovitostí a stavebnictví a poradenství startupovým společnostem. Tým […]

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross