JUDr. Jaroslav Baier, LL.M.

Partner
CV
Projekty
Ocenění a média
E-mail
jaroslav.baier@havelpartners.cz
Právní specializace
Podnikatelské obory

Jaroslav Baier se specializuje na akvizice (včetně distressed assets), vytváření joint-venture struktur, přeměny a restrukturalizace společností i podniků.

V rámci své praxe se zaměřuje především na oblast venture kapitálu a private equity, včetně investic do startupů a (bio)technologických společností. Jaroslav je sám rovněž spoluzakladatelem startupu a dobře rozumí výzvám, kterým jejich zakladatelé čelí. Pro startupy a jejich investory pravidelně přednáší, píše blog a účastní se různých akcí v rámci české venture komunity.

Jaroslav má rovněž rozsáhlé zkušenosti s vytvářením motivačních schémat pro top management a klíčové zaměstnance startupů (ESOP), vytvářením holdingových struktur v zahraničí a rovněž s poradenstvím při zahraniční expanzi českých společností. V současné době řídí expanzi dvou českých startupů do EU a dále do světa.

V neposlední řadě se Jaroslav věnuje rovněž akvizicím a prodejům problémových (stresových) aktiv, kdy se v minulosti podílel na restrukturalizaci jedné z nejvýznamnějších strojírenských skupin v ČR a dále před-akviziční restrukturalizaci a následném prodeji předního českého výrobce letadel.

Před příchodem do naší advokátní kanceláře v roce 2022 pracoval několik let pro českou butikovou kancelář zaměřenou primárně na M&A a poskytoval poradenství jedné z nejvýznamnějších českých private ekvity skupin. Před tím pracoval řadu let v české pobočce mezinárodní advokátní kanceláře z magic circle.

Členství v profesních sdruženích

Česká advokátní komora

Jazyky
český, anglický, německý
Vzdělání
  • Univerzita Karlova, Právnická fakulta, Praha (2021), titul JUDr.
  • Univerzita Karlova, Právnická fakulta, Praha (2010), titul Mgr.
  • Europa-Institut, Universität des Saarlandes, obor evropské právo, (2014), titul LL.M.
  • Rechtswissenschaftliche Fakultät, Universität Zürich, Erasmus program (2009)
  • akvizice skupiny společností s celosvětovou působností se sídlem na Kypru, které obchodují s finančními aktivy (buy side)
  • investice do českého biotechnologického startupu ze strany přední evropské farmaceutické společnosti (target)
  • prodej MZ Liberec, a.s. významné české podnikatelské skupině (sell side)
  • prodej AERA Vodochody AEROSPACE a.s. maďarsko-českému konsorciu (sell side)
  • menšinová investice do startupu na vývoj kurzů pro esport RTSmunity
  • restrukturalizace skupiny společnosti Vítkovice a.s.
Články - Rubriky
Advokátní kancelář HAVEL & PARTNERS tradičně se začátkem druhého pololetí oznamuje interní povýšení. Nově se od 1. července společníkem kanceláře stává Ondřej Florián, partner zodpovědný za vedení skupiny pro oblast korporátního práva a týmu služeb pro privátní klienty. Na pozici partnerky a partnerů kanceláře se posouvají Kateřina Slavíková, Jaroslav Baier, Ondrej Čurilla, Petr Opluštil a […]
Zdroj: Investiční web Kdo přesně je andělský investor a do čeho investuje? Jak velká je typická andělská investice na českém trhu? A o jaké startupy mají domácí angel investors největší zájem? Nejen o tom hovořil Investiční web s Eliškou Vámošovou z DEPO Ventures a Jaroslavem Baierem, counselem HAVEL & PARTNERS.
Zdroj: Forbes Česko Každá společnost, která chce být úspěšná, musí držet krok s dobou a investovat do rozvoje a inovací. Stále více firem proto sází na startupy. Investice přímo do startupu je pro firmy cesta, jak získat nejen inovace, ale i perspektivní lidi s potenciálem, který podnikatelsky posune samotný korporát. Není to ale akvizice jako […]
Zdroj: CzechCrunch „Tempo změn nikdy nebylo tak rychlé, přesto už nikdy nebude pomalejší.“ Slovy, která pronesl kanadský premiér Justin Trudeau na Světovém ekonomickém fóru v Davosu v lednu 2018, lze výmluvně popsat rychlost – nejen – technologických změn, které ve světové ekonomice už několik dekád probíhají. Světoví technologičtí giganti si už dlouho opatřují inovace prostřednictvím investic […]
Na pozici counsel přišel do HAVEL & PARTNERS Jaroslav Baier, právník s dlouholetou zkušeností z oblastí venture kapitálu a private equity, který významně posílí tým největší česko-slovenské advokátní kanceláře zaměřený na tyto oblasti. Jaroslav se specializuje na investice do startupů a (bio)technologických společností, a dále také na akvizice (včetně distressed assets), vytváření joint-venture struktur, přeměny […]

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

Copyright © 2023 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross