Nastartuj svou kariéru u nás a získej zkušenosti i balanc.

JUDr. Josef Žaloudek

Partner
CV
Projekty
Ocenění a média
E-mail
josef.zaloudek@havelpartners.cz
Právní specializace
Podnikatelské obory

Josef Žaloudek se specializuje na oblast korporátního daňového práva, mezinárodní zdanění, restrukturalizace a související aspekty civilního a komerčního práva.

Podílel se na poradenství pro významné mezinárodní i lokální společnosti působící v oblasti informačních technologií, automobilového průmyslu, strojírenství, potravinářství atd.

V rámci své expertízy též publikuje v odborných periodikách. Pro rok 2015 byl v soutěži „Daňař & daňová firma roku“ nominován v kategorii „Mezinárodní daně“.

Před příchodem do naší advokátní kanceláře pracoval přes tři roky na Ministerstvu financí a téměř devět let spolupracoval s významnou nadnárodní poradenskou společností Big 4.

Členství v profesních sdruženích

Česká advokátní komora

Jazyky
český, anglický
Vzdělání
  • Univerzita Karlova, Právnická fakulta, Praha (2007), titul JUDr.Univerzita Karlova, Právnická fakulta, Praha (2003), titul Mgr.
  • průběžné poradenství v otázkách mezinárodního zdanění významným americkým společnostem
  • poradenství při expanzích českých společností do zahraničí, a to jak do EU, tak do třetích zemí
  • poradenství při převodech podílů a přeměnách jak v rámci vnitroskupinových restrukturalizací, tak v rámci akvizic
  • podrobné daňové analýzy v rámci komplexních přeshraničních projektů
  • daňová due diligence
Články - Rubriky
Největší česko-slovenská advokátní kancelář HAVEL & PARTNERS poskytla komplexní právní poradenství německé energetické společnost innogy SE při prodeji 50,04 % akcií ve společnosti innogy Grid Holding a.s. Ta zajišťuje skrze společnosti GridServices, s.r.o. a GasNet, s.r.o. distribuci zemního plynu po celé České republice (s výjimkou Prahy a Jihočeského kraje). Novým majitelem akcií se stal koncern […]
Největší česko-slovenská advokátní kancelář HAVEL & PARTNERS poskytla komplexní právní poradenství akciové společnosti SNEO vlastněné Městskou částí Praha 6 při převodu areálu Na Dračkách, jedinečného svou polohou na rozhraní čtvrtí Ořechovka a Střešovice a rozlohou (cca 1,2 ha), využitelného pro budoucí rezidentní výstavbu. Transakce zahrnovala prodej 90% podílů v nově vzniklé společnosti Areál Dračky a opci […]
Největší česko-slovenská advokátní kancelář HAVEL & PARTNERS (do 31. 12. 2017 Havel, Holásek & Partners) realizovala s novým rokem další vlnu interních kariérních posunů. Společníkem kanceláře (tzv. ekvity partnerem) se s  účinností od 1. 1. 2018 stal dosavadní partner Ludvík Juřička. Na pozici partnerky se k  témuž datu posunula Veronika Ryšávková, která zároveň zůstává marketingovou ředitelkou kanceláře. […]

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

Copyright © 2023 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross