Zajištění komplexního poradenství při prodeji IT společnosti vyvíjející Time Tracking doplňky v aplikaci Jira

19. 3. 2020

Specialisté největší česko-slovenské advokátní kanceláře HAVEL & PARTNERS poskytli pod vedením partnera Jana Diblíka komplexní poradenství se značným přesahem do IT oblasti při prodeji společnosti vyvíjející doplňky pro sledování času, známé také pod souhrnným názvem IT set Prime Timesheet. V rámci několika měsíců probíhající akvizice se novým majitelem české SPV vlastnící IT set Prime Timesheet stala islandská IT společnost s mezinárodní vlastnickou strukturou Tempo Ehf.

Na uzavření transakce se podílelo několik specializovaných týmů advokátní kanceláře HAVEL & PARTNERS. Vedle partnera Jana Diblíka zajišťoval poradenství při prodeji IT setu Prime Timesheet  advokát Pavel Zahradníček. M&A poradenství měl na starosti partner Pavel Němeček. Korporátní aspekty transakce zajišťovala advokátka Monika Čermáková a daňový segment counsel Josef Žaloudek. Díky využití rozsáhlého know-how v oblasti technologického práva a M&A tak bylo zajištěno bezproblémové a efektivní dokončení této komplexní transakce, a to ku spokojenosti obou stran.

IT Set Prime Timesheet byl vyvinut primárně samostatným programátorem a obsahuje jedny z nejúspěšnějších doplňků umožňující sledování času (Time Tracking) ve známé aplikaci Jira, které jsou prodávány na online tržišti Atlassian Marketplace. Veškerá činnost společnosti Tempo Ehf., která je z většinové části vlastněná americkým investičním fondem Diversis Capital, je zaměřena na vytváření a licencování softwaru právě pro aplikaci Jira. Akvizicí SPV vlastnící Prime Timesheet tak společnost Tempo Ehf. získala svého největšího konkurenta, ale zároveň i nového obchodního partnera v podobě svého zakladatele, který se bude i po skončení transakce na vývoji Prime Timesheet podílet.

Právní specializace

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross