Poradenství innogy SE při prodeji akcií v české plynárenské distribuční síti

5. 3. 2019

Největší česko-slovenská advokátní kancelář HAVEL & PARTNERS poskytla komplexní právní poradenství německé energetické společnost innogy SE při prodeji 50,04 % akcií ve společnosti innogy Grid Holding a.s. Ta zajišťuje skrze společnosti GridServices, s.r.o. a GasNet, s.r.o. distribuci zemního plynu po celé České republice (s výjimkou Prahy a Jihočeského kraje).

Novým majitelem akcií se stal koncern RWE AG. Druhým akcionářem innogy Grid Holding a.s je australská investiční společnost Macquarie, která vlastní 49,96% podíl. Prodávající a kupující strany se dohodly, že hodnotu transakce nebudou zveřejňovat.

Na uzavření transakce se podílelo hned několik poradenských týmu HAVEL & PARTNERS. M&A poradenství zajišťoval partner Jan Frey a advokát Ivo Skolil, který klientovi pomáhal i v oblasti regulace a energetiky. Daňové aspekty transakce měl na starosti vedoucí advokát Josef Žaloudek a jeho tým. Přesahy do pracovního práva koordinovala vedoucí advokátka Veronika Plešková.

Převod akcií z innogy na RWE je jedním z prvních kroků fúze společností E.ON a RWE, k níž došlo v loňském roce. Innogy v České republice provozuje cca 65 tisíc kilometrů distribučních sítí, šest podzemních zásobníků plynu, vyrábí teplo a elektřinu ve 14 provozech a patří mezi největší tuzemské prodejce stlačeného zemního plynu (CNG) ve vlastní celorepublikové síti CNG stanic. Její podíl na distribuci plynu v České republice činí zhruba 86 %.

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross