HAVEL & PARTNERS právním poradcem při prodeji nejucelenější a nejobsáhlejší sbírky děl Alfonse Muchy

Havelandpartners Obecnidum 010723 Webres Cervenkajakub Com 2629
29. 11. 2023

Advokátní kancelář HAVEL & PARTNERS zastupovala soukromého sběratele Richarda Fuxu, pro kterého zajišťovala komplexní právní i daňové poradenství při prodeji jeho rozsáhlé unikátní sbírky děl secesního malíře Alfonse Muchy mezinárodní investiční skupině WOOD & Company.

Tým kanceláře spolupracoval s Richardem Fuxou dlouhodobě, zprvu zajišťoval zejména otázky spojené s duševním vlastnictvím sbírky těchto secesních děl. Postupně v souvislosti se sbírkou odborníci z HAVEL & PARTNERS řešili celou řadu dalších komplexních právních témat a otázek. Kancelář asistovala například při rozsáhlé propagaci sbírky, zastupovala klienta v Japonsku při přípravě organizace immersive exhibition nebo zajišťovala mezinárodní portfolio ochranných známek týkajících se Muchových děl.

HAVEL & PARTNERS se tak v průběhu let stala klíčovým právním poradcem pro sbírku a jejího majitele Richarda Fuxu. Mnohaletá spolupráce pak letos v říjnu vyvrcholila prodejem sbírky.

Na prodeji pracovali zástupci týmu pro právo duševního vlastnictví partner František Korbel, vedoucí advokátky Karolína Steinerová a Tereza Hrabáková, senior advokát Tomáš Havelka, advokátka Lenka Brunclíková, koncipientka Lucie Šímová a koncipient Vojtěch Zavadil. Daňové aspekty transakce řešili daňový partner Josef Žaloudek, daňový ředitel Petr Tušakovský a daňová poradkyně Martina Jelínková. Řešení transakčních otázek a proces financování celé transakce právně zajišťovali partneři Jan Topinka, Václav Audes, Dušan Sedláček a Jaroslav Baier, vedoucí advokát Albert Tatra, senior advokátka Jana Bartošková a senior advokát Adam Karban.

Richard Fuxa koupil původně sbírku Muchových děl od tenisty Ivana Lendla v roce 2013, kdy obsahovala 129 artefaktů. Deset let pracoval sběratel následně na jejím rozšíření a zasadil se také o její rozsáhlou propagaci u veřejnosti, když uspořádal například úspěšné multimediální představení iMucha Show.

Sbírka ikonických plakátů secesního umělce Alfonse Muchy dnes čítá přes 400 děl, jedná se tedy o jednu z nejucelenějších a nejobsáhlejších sbírek Alfonse Muchy. Ta je po prodeji nově majetkem investiční společnosti Wood & Company, která ji prostřednictvím Portu Gallery Investments nabízí investorům.

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross