Právní poradenství pro Slovak Investment Holding při strategické equity investici do InoBat

Inobat Auto Baterie Elektromobily Slovensko E1602260317867 1078x516
15. 2. 2024

Slovenská advokátní kancelář HAVEL & PARTNERS poskytovala právní poradenství slovenské státní akciové společnosti Slovak Investment Holding (SIH). Ta se nedávno stala významným investorem do společnosti InoBat, která se zaměřuje na výzkum, vývoj a výrobu baterií do elektrických vozidel.

SIH poskytla InoBat v rámci investičního kola série C ekvitní investici ve výši 12 milionů EUR, tedy přibližně 303 milionů Kč. Investice bude v plné výši uplatněna na Slovensku, konkrétně ve vývojovém centru a výrobním závodě společnosti ve Voderadech v trnavském okrese. První baterie by měla InoBat, která se zaměřuje jak na oblast automobilů, tak i nákladních vozidel, motosportu a leteckého průmyslu, vyrobit právě v prvním čtvrtletí letošního roku.

Vyjednávání o investici začalo loni v létě a trvalo přibližně do prosince 2023. Tým ve složení partnerů kanceláře Ondřeje Majera, Jaroslava Baiera a advokátky Kristíny Saktorové byl klientovi nápomocen jak během právní due diligence, tak i při vyjednávání smluvní dokumentace.  

SIH je akciová společnost, stoprocentně vlastněná státem. Jejím hlavním posláním je podpora strategických veřejných i soukromých investic na Slovensku v oblasti infrastruktury, energetické efektivity, odpadového hospodářství, sociální ekonomicky a malých a středních podniků (SME).

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross