Mgr. Jakub Dozbaba

Senior advokát
CV
Projekty
Ocenění a média
E-mail
jakub.dozbaba@havelpartners.cz
Právní specializace
Podnikatelské obory

Jakub Dozbaba se specializuje na elektronické právní jednání a s tím související digitální transformaci v oblasti soukromého a veřejného práva, informační technologie a inovace a oblast obecného smluvního práva.

V oblasti digitální transformace se zaměřuje především na právní aspekty zavádění elektronického právního jednání (paperless) do veřejnoprávních i soukromoprávních organizací. Dále se zaměřuje na oblast digitálních úkonů, souvisejících osvědčení, možnostmi elektronického nahrazení úředně ověřených podpisů a dalších aspektů vyplývajících ze zákona o právu na digitální služby.

V oblasti obecného smluvního práva se věnuje zejména přípravě komplexních smluv včetně smluv s mezinárodním aspektem, jejich vyjednávání a analýze klíčových smluvních práv a povinností.

Zahraniční zkušenosti Jakub získal na půlroční pracovní stáži v Bruselu, v rámci které zejména analyzoval témata související s evropskou legislativou dopadající na české podnikatelské subjekty. Další zahraniční zkušenost získal během studia na University of Wolverhampton.

Členství v profesních sdruženích

  • Česká advokátní komora
  • Slovenská advokátní komora
Jazyky
český, anglický
Vzdělání
  • Univerzita Palackého, Právnická fakulta, Olomouc (2017), titul Mgr.
  • University of Wolverhampton, Law School, Velká Británie, (2016–2017), program Erasmus
Články - Rubriky
Počátek léta je v advokátní kanceláři HAVEL & PARTNERS stejně jako v minulých letech spjat s vlnou interních povýšení, která je letos rekordní. Novým společníkem se stává s účinností k 1. červenci Jiří Kunášek, na pozici partnerky a partnera postupují Veronika Bočanová a Ivan Houfek. Na seniornější pozice se posouvá dalších 25 advokátů a advokátek. „V polovině letošního roku interně […]
Autoři: František Korbel, Dalibor Kovář, Jakub Dozbaba Evropský parlament, Rada a Komise vydaly dne 23. ledna 2023 společné prohlášení o digitálních právech a zásadách pro digitální dekádu. Prohlášení můžeme jednoduše označit za jakousi Digitální ústavu Evropské unie či chartu základních digitálních práv občana EU. Jde tedy o základní digitalizační předpis, podobně jako je tomu v českém zákoně […]

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross