Nový stavební zákon, na jehož přípravě se podílela HAVEL & PARTNERS, se stal Zákonem roku 2021

21. 4. 2022

Ve 13. ročníku ankety Zákon roku zvítězil nový stavební zákon, který má přinést zásadní zjednodušení a urychlení povolování staveb v České republice. Na přípravě předpisu se podílel legislativní tým HAVEL & PARTNERS pod vedením partnera Františka Korbela. O nejlepším zákonu loňského roku rozhodlo hlasování veřejnosti. Je to již počtvrté v řadě, kdy uspěl předpis, do jehož příprav se kancelář zapojila.

„Cílem nového stavebního zákona bylo zejména reformovat výkon státní správy a odstranit obrovskou míru složitosti při povolování staveb. Jsme přesvědčeni, že v tomto ohledu nový stavební zákon českému stavebnictví jednoznačně prospěje,“ komentuje úspěch předpisu v anketě František Korbel. 

Chceme být těmi, kteří pomáhají formovat právní řád a přispívají ke zlepšování kvality života i podmínek podnikání, proto se zapojujeme do přípravy potřebné legislativy či pomoci státu, městům, komorám a asociacím a těší nás, že toto naše úsilí pravidelně oceňuje svým hlasováním v anketě Zákon roku i odborná veřejnost a podnikatelé,“ dodává. 

I v předchozích třech ročnících uspěly zákony, na jejichž přípravě pracovala kancelář HAVEL & PARTNERS. Loni v anketě zvítězil zákon o bankovní identitě, rok před tím to byl zákon o právu na digitální služby a Zákonem roku 2018 se stala novela zákona o urychlení výstavby liniové infrastruktury.

Anketa Zákon roku vyhlašuje již od roku 2010 nejlepší a nejvíce inspirativní právní regulace podnikání za uplynulý rok. Nominace navrhuje široká odborná porota a v anketě pak každoročně hlasují tisíce podnikatelů i široká veřejnost. Anketa je společným projektem firem, asociací a dalších subjektů angažujících se v oblasti kvality regulace českého podnikání. Organizátorem je Deloitte Legal a záštitu projektu pravidelně uděluje Česká advokátní komora, Hospodářská komora ČR a Komora daňových poradců ČR. Více informací o projektu naleznete ZDE.

Právní specializace

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross