Zákon o bankovní identitě, na němž se podílela HAVEL & PARTNERS, se stal podle odborné veřejnosti nejlepším zákonem roku 2020

21. 4. 2021

Ve 12. ročníku ankety Zákon roku zvítězil zákon o bankovní identitě, který zásadně zjednodušuje identifikaci v on-line prostředí. Na přípravě tohoto předpisu, jenž umožňuje ověřování identity na dálku prostřednictvím přístupových údajů do internetového bankovnictví, se legislativně podílel tým HAVEL & PARTNERS vedený partnerem Františkem Korbelem. Je to již potřetí v řadě, kdy se kancelář podílela na předpisu, který zvítězil v této anketě o nejlepší zákon.

Zákon č. 49/2020 Sb. o bankovní identitě, resp. novela zákona o bankách, AML a dalších zákonů, umožnil rozšířit služby bank o elektronické ověřování totožnosti, podepisování a další elektronické služby vytvářející důvěru.

HAVEL & PARTNERS se ve spolupráci s Českou bankovní asociací, ICT unií a kolegy z ROWAN LEGAL již od počátku podílela na přípravě a implementaci zákona o bankovní identitě, který zavedl v Česku jednu z nejbezpečnějších a nejvíce využívaných digitálních identifikačních metod současnosti. Specializovaný tým naší kanceláře se dlouhodobě aktivně zapojuje do vzniku kvalitní a funkční legislativy, která v Česku významně přispívá k urychlení digitalizačního procesu. Velmi mě těší, že naše úsilí bylo opakovaně odměněno vítězstvím námi připravených zákonů v anketě Zákon roku,“ komentuje výsledky František Korbel.

Vedle zákona o bankovní identitě se naše kancelář podílela také na přípravě zákona o právu na digitální služby, který v anketě uspěl loni. A unikátní know-how HAVEL & PARTNERS v oblasti přípravy nové legislativy bylo oceněno také při hlasování o Zákonu roku 2018, kdy v anketě zvítězila novela zákona o urychlení výstavby liniové infrastruktury, do jejíž přípravy se zapojil specializovaný tým kanceláře pro oblast veřejného sektoru, stavebnictví a regulace.

Anketa Zákon roku je společným projektem firem, asociací a dalších subjektů angažujících se v oblasti kvality regulace českého podnikání. Organizátorem je Deloitte Legal a záštitu projektu pravidelně uděluje Česká advokátní komora, Hospodářská komora ČR a Česká komora daňových poradců. Více informací o projektu naleznete ZDE.

Právní specializace

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross