Kandidáti platformy Moderní advokacie z HAVEL & PARTNERS uspěli ve volbách do představenstva a dalších orgánů České advokátní komory

25. 10. 2021

Advokáti na svém sněmu zvolili do vrcholných orgánů České advokátní komory všechny čtyři zástupce advokátní kanceláře HAVEL & PARTNERS, kteří kandidovali za platformu Moderní advokacie. Následující čtyři roky v představenstvu tohoto profesního sdružení zasedne partner kanceláře František Korbel. Členem kontrolní rady se stal partner kanceláře Josef Hlavička a v kárné komisi pak budou působit partneři Dušan Sedláček a Jan Šturm.

Moderní advokacie je neformální platforma, ve které spolupracují české a mezinárodní advokátní kanceláře. V 11členném představenstvu komory získala ve volbách celkem 8 zástupců. Česká advokátní komora má být podle zástupců této platformy nezávislá profesní organizace, která zajišťuje moderní regulatorní rámec pro výkon advokacie, hájí nezávislé postavení advokátů a prosazuje právo na právní pomoc.

Komora by pod jejím vedením měla nezávisle na státu vykonávat kontrolní a disciplinární pravomoci, zajišťovat profesní přípravu advokátních koncipientů a vzdělávání advokátů a aktivně se podílet na legislativním procesu a modernizaci výkonu advokacie, justice a veřejné správy.

„Děkujeme za přízeň a důvěru kolegů, se kterou nás ve volbách delegovali do vedení České advokátní komory. Těšíme se na spolupráci se všemi členy představenstva i na dobré pracovní vztahy ve vrcholných orgánech a jsme připravení celé čtyři roky pracovat na tom, aby česká advokacie byla sebevědomým nezávislým stavem, který má nezastupitelné místo v systému poskytování právní pomoci,“ komentuje výsledky František Korbel.

Voleb do orgánů České advokátní komory na 8. sněmu se zúčastnilo celkem 2397 advokátek a advokátů. Česká advokátní komora je největší právnickou profesní organizací v Česku, která vykonává veřejnou správu na úseku advokacie a je garantem kvality právních služeb poskytovaných advokáty.

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross