Společníky HAVEL & PARTNERS se stávají Ondřej Majer a Jan Šturm, novým partnerem je Josef Adam

7. 1. 2021

Největší česko-slovenská advokátní kancelář HAVEL & PARTNERS s novým rokem povyšuje celkem 14 advokátů. Ondřej Majer a Jan Šturm se s účinností od 1. 1. 2021 stávají společníky kanceláře neboli ekvity partnery. Z pozice counsel se na pozici partnera kanceláře posouvá Josef Adam. Interní kariérní postup na dalších třech seniorních úrovních zaznamenává rovněž dalších 11 advokátů.

„Kancelář letos slaví 20. výročí, od svého vzniku přitom zaznamenává nepřetržitý růst, a to nejen obratově, kvalitou a rozsahem služeb, ale také personálně. Právě v této obtížné době se opět potvrdilo, že základem tohoto mimořádného úspěchu je enormní pracovní nasazení, schopnost přizpůsobit se, ale také týmová spolupráce a loajalita našich kolegů. V naší kanceláři přitom platí, že s růstem firmy jde ruku v ruce i jejich kariérní růst. Naplňujeme tak naši dlouhodobou strategii vytvářet ty nejlepší podmínky pro rychlý profesní posun na všech úrovních seniority,“ říká řídící partner Jaroslav Havel.  

Ondřej Majer (42 let) se specializuje na obchodní a smluvní právo, právo obchodních společností, fúze a akvizice, právo nemovitostí, soudní spory a insolvenční právo, a to v České republice i na Slovensku. Na pozici ekvity partnera bude odpovědný spolu s řídícím partnerem kanceláře Jaroslavem Havlem a dalšími partnery za rozvoj kanceláře v Bratislavě, na jejímž řízení se Ondřej podílí už od roku 2017. Díky svým profesním zkušenostem a dlouholeté práci s francouzskou klientelou také ve spolupráci s partnerem Václavem Audesem povede tým poskytující špičkové komplexní právní služby francouzsky mluvící klientele. Soustředit se bude také na růst specializovaného právního týmu pro oblast hotelnictví, turismu, zábavního průmyslu a pohostinství. Ondřej přišel do HAVEL & PARTNERS v roce 2016, předtím pracoval téměř 15 let v advokátní kanceláři PETERKA & PARTNERS.

Jan Šturm (39 let) má 17 let praxe ve vrcholné advokacii, a to především v oblasti řešení komplikovaných a komplexních sporů před civilními soudy a v arbitrážním řízení. Podílel se na úspěšném řešení sporů pro nejvýznamnější české a nadnárodní společnosti v souhrnné hodnotě několika desítek miliard korun. Působí rovněž jako rozhodce v ČR i u zahraničních arbitrážních soudů ve Vídni a v Londýně. Na pozici společníka kanceláře bude spolu s řídícím partnerem Jaroslavem Havlem a s partnery Markem Vojáčkem a Dušanem Sedláčkem odpovědný za rozvoj specializované skupiny pro řešení komplexních sporů. Nadále se bude věnovat a rozvíjet poskytování těchto služeb zejména pro banky a jiné finanční instituce a v oblasti sporů spojených s právem technologií, hospodářské a nekalé soutěže, duševního vlastnictví, nových médií, zdravotnictví a farmacie. Před příchodem do HAVEL & PARTNERS pracoval Jan více než 10 let pro přední mezinárodní advokátní kancelář Weil.  

Josef Adam (40 let) se po necelých dvou letech na pozici counsel přesouvá na manažerskou pozici partnera. Jako manažer má již mnohaleté zkušenosti; před příchodem do kanceláře v roce 2019 působil 9 let jako člen představenstva ve společnostech Český Aeroholding a České aerolinie, kde kromě právního oddělení vedl též oddělení finanční, lidských zdrojů a informačních technologií. V rámci své rozsáhlé právní specializace se Josef Adam z pozice partnera bude dál věnovat především oblasti nemovitostí, fúzí a akvizic, dále podnikovým restrukturalizacím, oblasti corporate governance a compliance, pracovnímu právu a právu v oblasti lidských zdrojů.

Kancelář povyšuje i další spolupracovníky. Ondrej Čurilla se posouvá z pozice vedoucího advokáta na pozici counsel. Vedoucím advokátem se stává Adam Forst, který dosud působil jako seniorní advokát. Dalších devět kolegů pak zaznamenává kariérní posun z advokátů na úroveň senior advokátů – jsou to Tomáš Havelka, František Neuwirth, Juraj Petro, Denisa Rajdová, Ivo Skolil, Kateřina Slavíková, Miroslava Spodniaková, Pavel Zahradníček a Jakub Zámyslický.

„Všichni povýšení kolegové jsou dlouhodobě oporou jednotlivých specializovaných právních týmů. Jsem potěšen, že se nám daří vychovávat z mimořádných právnických talentů další generaci špičkových seniorních odborníků a manažerů, kteří dlouhodobě poskytují nadstandardní kvalitu služeb, na kterou jsou naši klienti zvyklí, a kteří podporují špičkovou úrovní své práce značku a důvěryhodnost naší kanceláře,“ dodává Jaroslav Havel.

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross