HAVEL & PARTNERS poskytuje komplexní poradenství skupině E.ON při prodeji společnosti innogy Česká republika a.s. společnosti MVM Group

13. 7. 2020

Několik odborných týmů HAVEL & PARTNERS poskytuje komplexní právní poradenství skupině E.ON při prodeji energetické společnosti innogy Česká republika a.s., jež je s 1,2 miliony odběratelů plynu největším distributorem plynu v Česku a rychle roste i na trhu prodeje elektřiny. Novým majitelem se stane maďarská společnost MVM Group. Dokončení transakce podléhá schválení Evropskou komisí. Ta stanovila prodej aktiv innogy v České republice jako jednu z podmínek loňské pan-evropské transakce mezi energetickými skupinami RWE a E.ON.

Skupina společnosti innogy Česká republika a.s. je v České republice aktivní v oblastech prodeje elektřiny a plynu, teplárenství, prodeje CNG a elektronických komunikací a na konci roku 2019 zaměstnávala zhruba 1 800 lidí. Hodnotu transakce se obě strany rozhodly nezveřejňovat.

Tým HAVEL & PARTNERS tvoří advokát Ivo Skolil (M&A/energetika), counsel Josef Žaloudek a jeho tým (Tax), senior advokát David Šmída (korporátní právo), vedoucí advokát Albert Tatra (nemovitosti), vedoucí advokát Dalibor Kovář a advokát Lukáš Jakoubek (IP/IT), senior advokát Štěpán Černý (bankovnictví a finance), counsel Petra Sochorová, senior advokát Vojtěch Katzer a advokátka Pavla Kaufmannová (pracovní právo a compliance) a counsel Richard Otevřel (ochrana osobních údajů).

Právní specializace

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross