HAVEL & PARTNERS se podílela na přípravě zákona o právu na digitální služby, který se stal Zákonem roku 2019

30. 4. 2020

Zákon o právu na digitální služby („ZoPDS“), který v mnoha ohledech zjednoduší komunikaci firem a občanů s úřady, vyhrál 11. ročník ankety Zákon roku. Na tomto předpisu, zvaném též Digitální ústava, se legislativně podílel tým HAVEL & PARTNERS vedený partnerem, členem Legislativní rady vlády a bývalým legislativním náměstkem Ministerstva spravedlnosti ČR Františkem Korbelem.

„Díky špičkové digitalizační expertíze a jedinečnému know-how, které v HAVEL & PARTNERS máme, jsme získali možnost podílet se spolu s ICT unií na přípravě návrhu tohoto zákona. Velmi si s kolegy této možnosti vážíme a máme radost, že anketu Zákon roku vyhrál právě předpis, který by měl již od nadcházejícího roku přinést digitalizační boom veřejné správy a posunout ČR ze spodních příček anket hodnotících digitální vyspělost a digitalizaci eGovernmentu,“ komentuje práci na návrhu partner kanceláře František Korbel.

Zákon zavádí katalog všech služeb pro občany, kde bude u každé služby jasný termín a způsob její digitalizace. Řeší také například sdílení dat mezi úřady – stejné informace se nebudou muset uvádět opakovaně na každém úřadu a do formulářů na internetu se budou předvyplňovat automaticky. Stejně tak podporuje využívání otevřených formátů či upřesňuje využívání cloudových služeb, které mohou přinést značnou úsporu nákladů na hardware.

Zákon roku je společným projektem firem, asociací a dalších subjektů angažujících se v oblasti kvality regulace českého podnikání. Organizátorem je Deloitte Legal a záštitu projektu pravidelně uděluje Česká advokátní komora, Hospodářská komora ČR a Česká komora daňových poradců. Více informací o projektu naleznete zde.

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross