Prodej pozemků pro nové sídlo České spořitelny za asistence HAVEL & PARTNERS

Sekyra Group Česká Spořitelna
26. 6. 2024

Advokátní kancelář HAVEL & PARTNERS poskytovala právní poradenství přednímu tuzemskému developerovi Sekyra Group v souvislosti s nedávným prodejem rozsáhlých pozemků v nově vznikající dynamické pražské čtvrti Smíchov City. Tzv. Smíchov Campus bude mimo jiné novým sídlem jedné z největších českých bank, společnosti Česká spořitelna.

Právní poradenství zahrnovalo primárně vyjednávání a sepisování mimořádně rozsáhlé transakční dokumentace, dále bankovní financování převodu třetí stranou a rozličné korporátní či regulatorní otázky.

Tým HAVEL & PARTNERS vedený partnerem Martinem Rážem a tvořený zejména advokáty Patrikem Chrástem a Jakubem Jirešem, s podporou counsela Natalije Traurigové a dalších kolegů, navazoval na dlouhodobé zastupování klienta partnerem Václavem Audesem.

Smíchov Jih, v jehož rámci se Smíchov Campus začal nyní budovat, je nejrozsáhlejší ze všech etap Smíchov City a jeho výstavba tvoří druhou z celkem čtyř fází projektu. Součástí Campusu budou jednak čtyři budovy s celkovou plochou zhruba 75 tisíc m2, ale i velkorysé veřejné prostory s plány na pravidelné společenské dění, firemní školka pro děti zaměstnanců České spořitelny a především bulvár pojmenovaný po někdejší americké ministryni zahraničí českého původu Madeleine Albrightové. S dokončením Smíchov Campus se počítá v letech 2027–2028.

Celá nová rezidenčně-komerční čtvrť, která by měla zahrnovat i bohatou infrastrukturu včetně nové základní školy, hotelu, parkovacího domu, řady obchodů či několika parků, by pak měla být hotova v roce 2032. Zaměstnání či bydlení v ní nalezne zhruba 12 tisíc lidí. Na jihu bude bezprostředně navazovat na nový dopravní terminál v gesci Správy železnic a hl. m. Prahy, na severu pak na prostor současného autobusového nádraží Na Knížecí. 

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross