Právní poradenství pro Sekyra Group při akvizici jižní části projektu Smíchov City

24. 10. 2023

Advokátní kancelář HAVEL & PARTNERS poskytovala právní poradenství developerské společnosti Sekyra Group při akvizici zbývajících pozemků v okolí Smíchovského nádraží v Praze od společnosti České dráhy. Na pozemcích již vyrůstá rozsáhlý projekt Smíchov City, v němž by po dokončení mělo nově žít a pracovat zhruba 12 tisíc lidí. Transakce se svou celkovou kupní cenou řadí mezi největší na tuzemském trhu v letošním roce.

Smíchov City je nová pražská komplexní čtvrť s řadou komerčních i obytných budov, službami v podobě obchodů, supermarketů a restaurací, dvěma hektary zeleně v podobě tří parků, školou a vazbou na dopravní terminál neboli již existující Smíchovské nádraží. I to ale v rámci celého projektu čeká rozsáhlá modernizace.

Čtvrť je rozdělena do dvou částí, severní a jižní. Obě části budou spojené pěším bulvárem, který ponese jméno americké političky českého původu Madeleine Albrightové. První obyvatelé by se měli do severní části Smíchov City nastěhovat ještě do konce letošního roku. V jižní části má vzniknout mj. rozsáhlý areál České spořitelny, hotel a řada dalších multifunkčních budov.

Projekt umožní, aby mnoho let pusté rozsáhlé území dopravně-průmyslového charakteru v širším centru Prahy ožilo a našlo nový smysl.

Právní specializace

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross