Mgr. Michal Smrček

Partner
CV
Projekty
Ocenění a média
E-mail
michal.smrcek@havelpartners.cz
Právní specializace
Podnikatelské obory

Michal Smrček se specializuje na oblast regulace pojišťovnictví, penzijních společností, distribuce pojištění, zastupování klientů před soudy, vyšetřování a compliance.

V oblasti pojišťovnictví se zaměřuje na komplexní poradenství pojišťovnám, penzijním společnostem, pojišťovacím zprostředkovatelům a leasingovým společnostem, především pak na celkové regulační aspekty v rámci přeshraničního poskytování služeb, licenčních řízení, problematiky výkonu dohledové činnosti ČNB, implementace klíčových změn do procesů chodu společností, distribuce produktů, včetně tvorby kompletní smluvní dokumentace, vnitřních předpisů, nastavování odměňovacích schémat, nastavování pravidel pro řízení a kontrolu kvality distribuční činnosti. Klientům rovněž poskytuje poradenství při řešení komplikovaných škod, včetně zastupování před soudy a finančním arbitrem.  

V rámci vyšetřování se pak zaměřuje na detekci, prevenci a odhalování interních podvodů, včetně zaměření na podvody externí s důrazem na maximalizaci uchráněné hodnoty.

V rámci compliance se zaměřuje zejména na poskytování poradenství ohledně dodržování právních předpisů, včetně posuzování dopadu veškerých změn do procesů pojišťoven a pojišťovacích zprostředkovatelů, jakož i určení a posouzení rizika v případě nedodržení právních předpisů. Dále se také zabývá nastavováním pravidel pro předcházení korupce, úplatkářství, střetu zájmů a problematiku whistleblowing.

Před příchodem do HAVEL & PARTNERS pracoval 2 roky v advokátní kanceláři, kde poskytoval služby předním finančním institucím. Před tím více než 8 let působil v České pojišťovně, Allianz pojišťovně a Allianz penzijní společnosti, naposledy jako senior manager vedl právní oddělení a oddělení vyšetřování. Byl zodpovědný za celkový právní chod společností, komplexní poradenství představenstvu společností, jak v běžných otázkách, tak i při významných mezinárodních projektech. Působil také jako hlavní kontaktní osoba s ČNB a byl odpovědný za koordinaci a realizaci nápravných opatření v řadě kontrol ze strany ČNB. Byl předsedou Corporate governance komise a členem řady dalších komisí. Působil také v legislativní sekci České asociace pojišťoven (ČAP).

Členství v profesních sdruženích

Česká advokátní komora

Jazyky
český, anglický
Vzdělání
  • Západočeská univerzita v Plzni, Právnická fakulta, Praha (2009), titul Mgr.
Články - Rubriky
Největší česko-slovenská advokátní kancelář HAVEL & PARTNERS navazuje na svůj úspěšný rok další vlnou interních povýšení. Dosavadní partneři Veronika Dvořáková a Ivan Rámeš se stávají společníky kanceláře, z pozice counsel se od 1. 1. 2022 na post partnerů posouvají Lenka Štiková Gachová, Michal Smrček a Josef Žaloudek. Interní povýšení zaznamenalo také dalších 12 advokátů na […]
Poradenskou skupinu největší česko-slovenské kanceláře HAVEL & PARTNERS pro oblast pojistného práva a pojišťovnictví rozšířil na pozici counsel Michal Smrček. V týmu vedeném partnery kanceláře Pavlem Němečkem a Janem Topinkou, který poskytuje právní poradenství významným českým i nadnárodním pojišťovnám či bankám, se bude Michal zaměřovat na komplexní poradenství včetně řešení komplikovaných škod, zastupování klientů před soudy […]

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross