Práce pochůzkářky – to jsou cenné zkušenosti z velké advokacie a kilometry v nohách

24. 9. 2021

V roce 2001 se narodila nejen HAVEL & PARTNERS, ale také malá Terezka. Z té za dvacet let vyrostla mladá žena – studentka práv. A možná proto, že nejen úspěch ale i dvacítky spojují, stala se Tereza Bastlová pochůzkářkou v naší kanceláři. Tato pozice je podle jejích slov ideální start, aby se jako studentka zorientovala v oboru, nabrala zkušenosti, zjistila, jak funguje velká advokacie, a měla tak možnost se v kariéře posouvat dál.

Když se Tereza rozmýšlela, kam dál po maturitě, práva pro ni byla jasnou volbou. V covidovém lockdownu na jaře 2020 se jí i přes zavřené školy podařilo úspěšně odmaturovat a zvládla i náročné přijímačky na vysněnou školu – Právnickou fakultu Univerzity Karlovy v Praze. V průběhu prvního ročníku se pak začala poohlížet po brigádě v oboru.

Kamarád jí popisoval práci v HAVEL & PARTNERS. „Říkal, že je to v kanceláři moc fajn a že se náhodou uvolnilo místo v týmu pochůzkářů. Poslala jsem hned svoje CV, prošla pohovorem a letos v dubnu jsem nastoupila,“ popisuje svou cestu do HAVEL & PARTNERS Tereza.

V týmu pražských pochůzkářů je jich 15. „Máme za úkol doručovat různé dokumenty do jiných advokátních kanceláří, úřadům či k soudům a podobně,“ vysvětluje Tereza, kterou ale po nástupu trošku zaskočila velikost a rozlehlost kanceláře. „První dny byly katastrofa, pořád jsem se ztrácela, i když jsem měla k dispozici plánek kanceláře. Ale během dvou, tří týdnů už jsem pak měla vše v malíčku,“ prozrazuje  Tereza.

Jako studentka práv chce u nás získat především zkušenosti a mít pak možnost posunout se v rámci kanceláře kariérně dál. Na práci pochůzkářky si pochvaluje, že je to ideální příležitost pochopit, jak fungují soudy, některé úřady či jak vypadá práce ve velké advokacii. A příjemný benefit je podle ní i to, že celý den nesedí. Práce pochůzkáře, to jsou totiž tisíce kroků denně. „Už jsem měla za den nachozených i 18 kilometrů. Záleží především na množství pochůzek a také na tom, zda je výhodnější jít pěšky nebo MHD,“ říká.

A jaký je dojem Terezy po pár měsících v kanceláři? „I když je HAVEL & PARTNERS velkou advokátní kanceláří, všichni spolu dokážou velmi dobře a přátelsky komunikovat a spolupracovat. Každý má na starosti nějakou část práce a dělá to, co umí nejlépe. Dohromady si všichni pomáhají a i v tom podle mě spočívá úspěch firmy,“ uzavírá Tereza.

Klíčové kontakty

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross