Hospodářské výsledky HAVEL & PARTNERS byly v roce 2020 opět rekordní

3. 2. 2021

Největší česko-slovenská advokátní kancelář HAVEL & PARTNERS zaznamenala v roce 2020 další ekonomický růst. Celkový obrat kanceláře se v roce 2020 meziročně zvýšil o více než 8 %, přičemž úspěšné bylo hlavně první pololetí, kdy růst tržeb z prodeje služeb dosáhl 17 %. Tržby za prodej služeb dosáhly 789,1 mil. Kč, což představovalo v rámci českých kanceláří HAVEL & PARTNERS meziroční nárůst o 8,7 %. Rostla i slovenská kancelář. Adekvátně k nárůstu obratu se zvyšovala i ziskovost. Obrat celé skupiny, včetně inkasní agentury Cash Collectors a služeb daňového poradenství, opět přesáhl miliardu korun.

„Naše vynikající hospodářské výsledky a růst obratu i v době koronavirové krize odráží naši schopnost přizpůsobit se obratem situaci na trhu a flexibilně reagovat na potřeby našich klientů. Krizi se zásadním dopadem do ekonomiky jsme díky dlouholetým zkušenostem a makroekonomickým datům očekávali již delší dobu a intenzivně se na ni připravovali, a to jak z hlediska rozsahu našich služeb, důsledného finančního řízení, ale i digitalizace. Byť nás pak zasáhla v jiné podobě, mohli jsme okamžitě zareagovat,“ vysvětluje ekonomický úspěch kanceláře její řídící partner Jaroslav Havel, podle kterého došlo k významnému nárůstu obratu i přesto, že kancelář na jaře dočasně snížila hodinovou sazbu všem klientům, kteří byli pandemií covid-19 ekonomicky postiženi a o slevu zažádali, a zdvojnásobila bezplatné právní poradenství na 1500 hod/měsíčně. „Věřím, že naše nasazení a vysoká expertní úroveň, ale i flexibilita všech našich týmů v kombinaci s individuálním přístupem ke klientům a rozvojem strategického partnerství s nimi i v těchto těžkých časech byla a dále zůstává naší hlavní konkurenční výhodou,“ dodává Havel. 

Výnosy HAVEL & PARTNERS rostou nepřetržitě od jejího vzniku v roce 2001. Přispívá k tomu především poskytování právních a souvisejících daňových služeb předním českým, slovenským i mezinárodním společnostem a českým a slovenským podnikatelům, včetně cca třetiny nejbohatších Čechů a Slováků. Mezi nejrychleji rostoucí oblasti růstu patřily i v roce 2020 fúze a akvizice, dále řešení sporů a arbitráže, insolvence a restrukturalizace, regulatorika, veřejné zakázky, a nadále rostla také poradenská skupina zabývající se soutěžním právem a soutěžní ekonomií.

Loňský rok byl pro HAVEL & PARTNERS historicky nejúspěšnější i z hlediska zisku nejprestižnějších globálních i domácích ocenění: kancelář se stala absolutním vítězem soutěže Právnická firma roku v ČR, historicky nejlépe se umístila i na Slovensku a je držitelkou nejprestižnějšího globálního ocenění Chambers Europe Awards jako nejlepší kancelář v Česku.

„Jsem rád, že nejen vedení naší kanceláře, ale i nezávislá odborná porota, a především klienti takto ohodnotili odbornost, loajalitu a maximální nasazení kolegů a jejich schopnosti poradit si se všemi nepříznivými okolnostmi, které s sebou pandemie přináší. Pro naše klienty je to zase potvrzení, že spolupracují s nejlepší právnickou firmou na trhu, která je lídrem nejen v době blahobytu, ale i v době krize, a dokáže jim tak s jejími následky rychle a efektivně pomoci,“ dodává Havel.

Klíčové kontakty

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross