Tržby HAVEL & PARTNERS v roce 2021 opět rostly

7. 2. 2022

HAVEL & PARTNERS, největší nezávislá právnická firma ve střední Evropě, měla v loňském roce opět rekordní hospodářské výsledky. Celkový obrat kanceláře meziročně stoupl o 7 %, úspěšnější přitom bylo druhé pololetí, kdy růst tržeb dosáhl téměř 20 %. Tržby za prodej právních a daňových služeb loni činily 951 mil. Kč. V rámci českých kanceláří odpovídal meziroční hospodářský nárůst necelým 7 %, u slovenské kanceláře pak 7,4 % a adekvátně se zvyšovala rovněž ziskovost. Z pohledu celé skupiny, která zahrnuje také inkasní agenturu Cash Collectors a specializované služby daňového poradenství, přesáhl obrat 1,1 mld. Kč.

„Uplynulý rok jsme znovu potvrdili naši silnou a mimořádně stabilní pozici na česko-slovenském právním trhu,“ komentuje další úspěšné období řídící partner Jaroslav Havel. „Kancelář od svého založení před 20 lety neustále ekonomicky roste. Tento trend přitom nenarušily ani pokračující koronavirová krize či turbulentní vývoj ekonomiky. Opět se ukazuje, že jsme na změny na trhu dobře připraveni; máme precizní finanční řízení, dokážeme flexibilně reagovat na potřeby našich klientů a neustále rozvíjíme oblasti budoucnosti, jakými jsou například digitalizace a technologie, legislativa, regulatorika či ESG,“ doplňuje Havel. Úspěch kanceláře stojí přitom podle něj především na budování unikátního vztahu ke klientovi a schopnosti provádět ho jeho byznysem, což vede k vytváření strategických partnerství a významné konkurenční výhodě.

K hospodářskému růstu v loňském roce pozitivně přispěly všechny specializované skupiny v rámci kanceláře, přičemž mezi klíčové oblasti i nadále patřily fúze a akvizice, právní a daňové strukturování osobního majetku či nemovitostní projekty. Dále roste také skupina zabývající se restrukturalizacemi a insolvencemi či soudními spory, ale také tým poskytující poradenství v oblasti technologického práva či venture kapitálu, tedy oboru zaznamenávajícího v posledních letech rekordní investice.

Vynikající ekonomickou kondici navíc HAVEL & PARTNERS loni opět doplnila řadou domácích i mezinárodních ocenění; stala se znovu absolutním vítězem české soutěže Právnická firma roku a obhájila také prvenství v prestižním globálním žebříčku Chambers Europe Awards jako nejlepší česká advokátní kancelář. „Věřím, že tyto úspěchy jsou především odrazem maximálního nasazení a týmovosti všech kolegů v kanceláři, mimořádné kvality naší expertizy i flexibility jednotlivých interních týmů. Pro klienty ovšem mohou představovat rovněž utvrzení, že své obchodní i privátní záležitosti svěřují do rukou té nejlepší právnické firmy na trhu,“ uzavírá Jaroslav Havel.

Klíčové kontakty

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross