Hospodářské výsledky HAVEL & PARTNERS byly v roce 2019 opět rekordní

28. 1. 2020

Největší česko-slovenská advokátní kancelář HAVEL & PARTNERS zaznamenala v roce 2019 nejlepší ekonomické výsledky ve své historii. Celkový obrat HAVEL & PARTNERS se v roce 2019 meziročně zvýšil o 10 %, přičemž nejúspěšnější bylo hned první čtvrtletí, kdy růst obratu dosáhl 15,6 %. Výnosy za čisté právní služby dosáhly 711,5 mil. Kč, což představovalo v rámci českých kanceláří HAVEL & PARTNERS meziroční nárůst o více než 9 % a v případě slovenské kanceláře dokonce o téměř 20 %. Adekvátně k nárůstu obratu se zvyšovala i ziskovost, a to i v důsledku velkých synergií a úspor z rozsahu. Celkový obrat kanceláře v ČR a na Slovensku činí podle předběžných výsledků v součtu 870 mil. Kč a obrat celé skupiny, včetně inkasní agentury Cash Collectors a služeb daňového poradenství, pak poprvé přesáhl miliardu korun.

„Naše vynikající hospodářské výsledky a opětovný dvouciferný růst obratu odráží špičkovou kvalitu našeho stabilního týmu, kdy na seniorních pozicích má kancelář téměř nulovou odchodovost, komplexní specializaci, po léta budované know-how, ale také individuální přístup ke klientům a budování strategického partnerství s nimi. Díky tomu máme nejstabilnější klientskou základnu na trhu. Ceníme si důvěry všech našich klientů, ale také předních mezinárodních advokátních kanceláří, které si nás stále častěji vybírají jako partnery pro transakce a přeshraniční projekty v regionu střední a východní Evropy,“ komentuje hospodářské výsledky řídící partner kanceláře Jaroslav Havel.

Výnosy HAVEL & PARTNERS rostou nepřetržitě od jejího vzniku v roce 2001. Přispívá k tomu především poskytování právních a souvisejících daňových služeb předním českým, slovenským i mezinárodním společnostem a  českým a slovenským podnikatelům, včetně cca třetiny nejbohatších Čechů a Slováků. Mezi nejrychleji rostoucí oblasti růstu patřily v roce 2019 fúze a akvizice, které byly v uplynulém roce co do počtu i hodnoty transakcí rekordní, dále řešení sporů a arbitráže, insolvence a restrukturalizace, regulatorika, veřejné zakázky, a významně rostla také poradenská skupina zabývající se soutěžním právem a soutěžní ekonomií.

„Do budoucna se budeme i nadále věnovat především co nejkomplexnějším právním případům, včetně řešení složitých sporů. V letošním roce chceme více rozvíjet především poradenskou skupinu zaměřenou na daňové právo, kterou jsme loni výrazně posílili, a dále služby pro privátní klientelu. Plánujeme rovněž další rozvoj skupiny pro oblast nemovitostního práva, kde máme rozsáhlé know-how, včetně legislativní činnosti, více se také chceme zaměřit na oblast IT a technologií,“ představuje plány pro rok 2020 Jaroslav Havel.

Klíčové kontakty

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross