HAVEL & PARTNERS zaznamenala rekordní pololetní tržby ve své historii

10. 8. 2020
Největší a nejúspěšnější česko-slovenská advokátní kancelář HAVEL & PARTNERS navazuje na své loňské ekonomické výsledky; její obrat za čisté právní služby v prvním pololetí roku 2020 se meziročně zvýšil o 11,5 %. Vysokým tempem rostly především kanceláře HAVEL & PARTNERS v Praze a v Brně.

V loňském roce výnosy kanceláře HAVEL & PARTNERS meziročně rostly o více než 11 % a tržby celé skupiny poprvé překročily miliardu Kč. V prvním pololetí letošního roku dosáhly výnosy za čisté právní služby 388 mil. Kč, celkové tržby skupiny pak činí cca 500 mil. Kč. „Hospodářské výsledky kanceláře s růstem opět přes 11 % indikují, že se nám zatím podařilo udržet pozitivní trend dvojciferného růstu z loňského roku. V následujících měsících nicméně v souvislosti s dopady koronavirové pandemie a souvisejícími opatřeními očekáváme určité zpomalení, avšak i náš pesimistický scénář počítá s mírným růstem obratu a zisku za celý rok 2020,“ uvádí řídící partner kanceláře Jaroslav Havel.

Výnosy HAVEL & PARTNERS rostou nepřetržitě od vzniku kanceláře v roce 2001. Přispívá k tomu především poskytování právních služeb předním českým, slovenským i mezinárodním společnostem a českým a slovenským podnikatelům, včetně cca třetiny nejbohatších Čechů a Slováků. Klíčovými poradenskými oblastmi zůstávají fúze a akvizice, právní a daňové strukturování osobního majetku či nemovitostní projekty, dál roste také skupina zabývající se restrukturalizacemi a insolvencemi či soudními spory a arbitrážemi.

„Příchod krize se zásadním dopadem do ekonomiky jsme díky dlouholetým zkušenostem a makroekonomickým datům očekávali již delší dobu a více než 18 měsíců se na ni intenzivně připravovali, a to jak z hlediska rozsahu našich služeb, důsledného finančního řízení, ale i digitalizace. Byť nás pak krize zasáhla v jiné podobě, než jakou jsme očekávali, mohli jsme obratem zareagovat. Od prvního dne tak poskytujeme intenzivní poradenství top manažerům, majitelům a investorům, bankám, pojišťovnám. Jsme oporou pro interní právníky našich klientů při posuzování mimořádných situací a opatření ve všech podnikatelských odvětvích i oblastech práva i daní, včetně veřejné podpory. Věřím, že naše nasazení a vysoká expertní úroveň všech našich týmů v kombinaci s individuálním přístupem ke klientům a rozvojem strategického partnerství s nimi i v těchto těžkých časech je naší hlavní konkurenční výhodou i v následujícím období,“ doplňuje Jaroslav Havel.

K vynikajícím hospodářským výsledkům přispívá i mezinárodní renomé HAVEL & PARTNERS a související spolupráce se zahraničními právnickými firmami, které kancelář stále častěji zapojují do velkých komplexních mezinárodních projektů a přeshraničních transakcí.

Klíčové kontakty

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross