HAVEL & PARTNERS zajišťovala organizaci výběru vítězného architektonického návrhu pro rekonstrukci usedlosti Cibulka

25. 5. 2022

V rámci svých pro bono aktivit organizovala advokátní kancelář HAVEL & PARTNERS pro Nadaci rodiny Vlčkových architektonický workshop, v němž odborná porota vybírala vítězný návrh pro rekonstrukci usedlosti Cibulka v Praze. Nadace zde plánuje vybudovat dětský hospic s paliativním centrem. Novou podobu tohoto historického komplexu v pražských Košířích navrhne vítězné studio Petr Hájek Architekti.  

Odborný tým HAVEL & PARTNERS, který se specializuje na architektonické soutěže, v čele s vedoucí advokátkou Kamilou Kulhánkovou, měl na starosti kompletní organizaci a administraci soutěžního architektonického workshopu, ve kterém se sešlo celkem 48 návrhů. Osmičlenná porota složená ze zástupců Nadace rodiny Vlčkových a odborníků na architekturu, zdravotnictví a sociální péči vybírala pětici finalistů, ze kterých na základě rozhodnutí poroty následně vzešel jako vítězný návrh studia Petr Hájek Architekti.

„Výsledek jsme vybrali s ohledem na to, že nejlépe kombinuje dvě hlavní priority: nejvhodnější možné budoucí využití areálu pro vážně nemocné děti a jejich blízké a zachování celé stávající části usedlosti s maximálním respektem k historii,“ říká k vítěznému návrhu vedoucí projektu Cibulka, architekt František Brychta z Nadace rodiny Vlčkových.

Druhý v pořadí skončil návrh týmu OV Architekti a třetí vypracoval Atelier KAVA. I další dva finalisty – návrhy studia ORA KUTNÁ HORA a A1 Architects ve spolupráci s AED project ocenila porota jako výjimečně dobré. Nyní budou následovat jednání s architektonickými studii o konkrétních podmínkách spolupráce. Jako první osloví investor vítězný tým architektů.

„Těší nás, že jsme se mohli jako právní poradci zúčastnit tohoto projektu, který nejenže zachrání úžasný historický komplex, ale především pak bude ve své nové etapě sloužit výjimečně smysluplnému účelu, jakým je právě dětská paliativní péče,“ říká partnerka Adéla Havlová, která má v HAVEL & PARTNERS na starosti CSR a pro bono aktivity

V rámci rekonstrukce plánuje Nadace rodiny Vlčkových nejen opravu historických budov usedlosti Cibulka, ale rozšíří stávající usedlost právě o hospicovou část. „Na ni jsou kladeny nároky jako na špičkové zdravotnické zařízení 21. století a zároveň chceme, aby se v ní děti i jejich blízcí cítili jako doma a měli přírodu doslova na dosah ruky přímo z pokoje,“ popisuje ředitelka Nadace rodiny Vlčkových Ivana Plechatá.

V budovách areálu budou po rekonstrukci také kanceláře Nadace rodiny Vlčkových a organizace Zlatá rybka, která už sedm let plní vážně nemocným dětem sny. Vzniknou zde i pokoje pro rodiče, místnosti na terapie, bistro či sál, který bude sloužit také pro vzdělávání expertů pečujících o vážně nemocné děti a jejich nejbližší. Otevření celého zrekonstruovaného areálu usedlosti Cibulka včetně dětského lůžkového hospice je naplánováno na podzim roku 2026.

Právní specializace

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross