HAVEL & PARTNERS zajišťovala organizaci architektonické soutěže pro výběr podoby nového terminálu vysokorychlostní železniční tratě

27. 1. 2021

Specializovaný tým advokátní kanceláře HAVEL & PARTNERS zajistil pro Správu železnic komplexní administraci mezinárodní architektonické soutěže, ve které se vybíral návrh budoucí podoby prvního terminálu pro vysokorychlostní železnici v České republice.

Partner kanceláře Josef Hlavička a senior advokátka Kamila Kulhánková ze specializovaného týmu pro veřejný sektor zajistili nejen právní poradenství, ale také celkovou organizaci soutěže včetně komunikace s porotou, účastníky soutěže a zajištění účasti odborných poradců.

Předmětem soutěže bylo zpracování architektonicko-urbanistického návrhu pro účely budoucí výstavby nového železničního terminálu Praha východ, který bude součástí vůbec prvního vysokorychlostního úseku v ČR a který se má stát důležitým přestupním uzlem na trati mezi Prahou a Brnem a Prahou a Hradcem Králové.

Z celkem 21 přijatých soutěžních návrhů tuzemských i zahraničních architektonických ateliérů vybrala vítězný návrh odborná porota složená z architektů a zástupců Správy železnic a obce Nehvizdy, kde se bude projekt realizovat.

Vítězem se stal návrh podaný sdružením MP + ov Nehvizdy 2020. Autory projektu jsou prominentní architekti Jiří Opočenský a Štěpán Valouch z ateliéru ov-a (držitelé České ceny za architekturu 2020) a Petr Malinovský a Petr Vyskočil ze společnosti METROPROJEKT Praha.

Pro HAVEL & PARTNERS je to po architektonické soutěži na návrh železniční stanice Veleslavín v Praze již druhá úspěšně realizovaná soutěž, kterou organizovala pro Správu železnic.

Právní specializace

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross