HAVEL & PARTNERS vyjednala první smlouvu o spolupráci dle pražské metodiky pro developery

19. 10. 2022

Specialisté z kanceláře HAVEL & PARTNERS pod vedením partnera Františka Korbela, counsela Jana Fikara a advokáta Tomáše Kalenského zastupovali Hlavní město Praha při úspěšném vyjednávání první smlouvy o spolupráci v souladu s pražskou Metodikou spoluúčasti investorů. Na základě té developeři přispívají na rozvoj území, ve kterém je realizovaný jejich developerský projekt.

Zastupitelstvo hlavního města Prahy schválilo na svém červnovém zasedání první dojednanou smlouvu o spolupráci dle pražské kontribuční metodiky, díky které společnost PASSERINVEST GROUP investuje do území v blízkosti stanice metra Roztyly téměř 184 milionů korun. Developer přispěje na rozvoj území částkou bezmála 46 milionů korun a v hodnotě dalších 138 milionů korun postaví v téže lokalitě dopravní přivaděč, rozsáhlý park, několik prvků modro-zelené infrastruktury a část cyklostezky.

„Naše Metodika spoluúčasti investorů, na které jsme pracovali více než dva roky společně s HAVEL & PARTNERS a Frank Bold, už má konkrétní výsledky. Oceňuji práci celého magistrátního týmu a kolegů z právních týmů, kterým se povedlo připravit první smlouvu s investorem. Dohodnutá participace developerů na rozvoji Prahy je velkým posunem vpřed v oblasti územního rozvoje a financování výstavby tolik potřebných základních a mateřských škol, parků a další nezbytné veřejné infrastruktury,“ uvedl Petr Hlaváček, 1. náměstek primátora pro rozvoj hl. m. Prahy.

„Věřím, že se nám podařilo přenést naše zkušenosti z přípravy pražské kontribuční metodiky také do úspěšného vyjednání smlouvy s developerem. Vážíme si toho, že jsme se mohli podílet na takovémto projektu, který přinese hlavnímu městu a příslušné městské části především tříhektarový park, cyklostezku, množství modro-zelené infrastruktury, ale i několik desítek milionů korun,“ doplnil František Korbel, partner HAVEL & PARTNERS.

Pro HAVEL & PARTNERS jde o další úspěšně uzavřenou smlouvu v oblasti územního plánování. Specialisté z týmu pro veřejný sektor dlouhodobě spolupracují s municipalitami na rozvoji měst a obcí prostřednictvím participace investorů. Společně s dalšími aktivitami, jako je například příprava nového stavebního zákona, také usilují o zlepšení aktuální situace v oblasti stavebnictví a územního plánování.

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross