JUDr. Tomáš Kalenský

Senior advokát
CV
Projekty
Ocenění a média
E-mail
tomas.kalensky@havelpartners.cz
Právní specializace
Podnikatelské obory

Tomáš Kalenský se specializuje na oblast stavebnictví, development, veřejné zakázky a obchodní smluvní vztahy.

V oblasti stavebnictví a developmentu se věnuje smluvním aspektům souvisejícím s realizací všech typů stavebních projektů, ale i veřejnoprávní rovině spojené s umisťováním a povolováním staveb. Klienty provází celým životním procesem staveb od spolupráce při zadávacím řízení veřejné zakázky přes jejich provádění (včetně claim a change managementu) až po jejich úspěšné předání a převzetí. Zajišťuje také komplexní právní servis týkající se výstavby silnic, dálnic a železnic (při použití mezinárodních standardů FIDIC). Bohaté zkušenosti má s developerskými projekty v oblasti rezidenční výstavby a zastupováním klientů v souvisejících soudních i správních řízeních.

Pravidelně vede odborná školení zaměřující se především na smlouvu o dílo a smluvní podmínky FIDIC, a to pro širokou veřejnost, veřejný sektor i privátní klientelu (zpravidla stavební a projekční společnosti). Stejně tak v těchto oblastech publikuje v právních periodikách a podílel se například na přípravě komentáře k novému občanskému zákoníku.

Před příchodem do naší advokátní kanceláře pracoval v pražské advokátní kanceláří butikového typu se zaměřením na stavební právo, infrastrukturní stavby, developerské projekty a litigace. Působil také jako právník v mezinárodní stavební společnosti, kde se zabýval zejména komplexní právní agendou související s výstavbou silnic, dálnic a železnic.

Členství v profesních sdruženích

Česká advokátní komora

Jazyky
český, anglický
Vzdělání
  • Univerzita Karlova, Právnická fakulta, Praha (2018), titul Mgr.
  • Univerzita Karlova, Právnická fakulta, Praha (2019), titul JUDr.
  • komplexní poradenství při realizaci dopravních a pozemních staveb pro české i mezinárodní stavební společnosti
  • právní zajištění developerských projektů pro české developerské společnosti
  • zastupování klientů v soudních sporech vyplývajících ze smluv o dílo
  • právní zajištění realizační fáze výstavby dálnic pro mezinárodní stavební společnosti
  • poradenství v průběhu územního a stavebního řízení pro české developerské společnosti
  • zastupování klientů ve správních řízeních ve věci stavebního práva a práva veřejných zakázek
  • příprava komentářové literatury ve věci smlouvy o dílo k občanskému zákoníku
  • participace na odborných reportech pro Světovou banku
Advokátní kancelář HAVEL & PARTNERS tradičně se začátkem druhého pololetí oznamuje interní povýšení. Nově se od 1. července společníkem kanceláře stává Ondřej Florián, partner zodpovědný za vedení skupiny pro oblast korporátního práva a týmu služeb pro privátní klienty. Na pozici partnerky a partnerů kanceláře se posouvají Kateřina Slavíková, Jaroslav Baier, Ondrej Čurilla, Petr Opluštil a […]
Specialisté z kanceláře HAVEL & PARTNERS pod vedením partnera Františka Korbela, counsela Jana Fikara a advokáta Tomáše Kalenského zastupovali Hlavní město Praha při úspěšném vyjednávání první smlouvy o spolupráci v souladu s pražskou Metodikou spoluúčasti investorů. Na základě té developeři přispívají na rozvoj území, ve kterém je realizovaný jejich developerský projekt. Zastupitelstvo hlavního města Prahy […]

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross