HAVEL & PARTNERS organizovala architektonickou soutěž pro výběr návrhu budovy Vltavské filharmonie v Praze

8. 6. 2022

Specializovaný tým kanceláře HAVEL & PARTNERS pod vedením partnera Josefa Hlavičky a vedoucí advokátky Kamily Kulhánkové úspěšně zajišťoval organizaci architektonické soutěže na podobu nové budovy Vltavské filharmonie v Praze. Jejím vítězem se stalo dánské studio Bjarke Ingels Group. Unikátní stavba, která vyroste na Bubenském nábřeží v blízkosti stanice metra Vltavská, by podle plánů vedení města měla být hotová v roce 2032.

Pro HAVEL & PARTNERS jde o další úspěšně uzavřenou architektonickou soutěž s mezinárodní účastí. Do soutěže se přihlásilo celkem 115 týmů z 25 zemí a k účasti bylo předem vyzváno také 5 renomovaných architektonických ateliérů.

Předmětem soutěže, kterou vyhlásily hlavní město Praha a Institut plánování a rozvoje hlavního města Prahy, bylo zpracování návrhu na soudobé hudební centrum, které bude splňovat světové standardy (akustické, kapacitní, dispoziční, technické, architektonické i urbanistické) a zároveň podtrhovat pověst Prahy jako světové kulturní metropole a symbolu české hudební tradice. Vltavská filharmonie bude sídlem dvou orchestrů – Symfonického orchestru hlavního města Prahy FOK a České filharmonie. 

„Vltavská filharmonie se v podání dánského studia Bjarke Ingels Group stane pulzujícím centrem života na Vltavské. Směrem na východ se bude rozprostírat nový městský park, jižní strana otevře přístup k vodě, na západní straně vznikne náměstí a na sever se naskytne pohled na novou městskou část Bubny-Zátory. Budova samotná bude zájemcům přístupná ze všech směrů a úrovní,“ uvedl předseda poroty soutěže Michal Sedláček.

„Jsem přesvědčen, že nová filharmonie se okamžitě stane symbolem Prahy. Autoři skvěle pochopili místo, kam budovu vsazují, a v kontextu Prahy přicházejí se zcela novým přístupem k veřejnému prostoru,” doplnil k vítěznému návrhu Petr Hlaváček, 1. náměstek primátora.

Vltavská filharmonie bude mít celkem tři sály: hlavní koncertní pro cca 1 800 diváků, malý sál pro komorní hudbu s kapacitou cca 700 míst a multifunkční pro ostatní žánry a typy akcí s kapacitou až 500 míst. Dokončena by měla být podle avizovaných odhadů do deseti let.

Právní specializace

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross