Nastartuj svou kariéru u nás a získej zkušenosti i balanc.

Whistleblowing

Popis služby
Ocenění a média
Tým

Součást firemního compliance programu a efektivní nástroj k potírání nežádoucího jednání 

Ať už chcete jen splnit, co vaší organizaci bude ukládat legislativa, nebo chcete další, podle statistik velmi účinnou pojistku proti podvodům a korupci, naši experti v oblasti whistleblowingu vám poskytnou komplexní a bezpečná řešení.

Pomůžeme vám udržet si kontrolu nad celým procesem a v rané fázi interně vyšetřovat veškerá oznámení tak, aby se případný problém vyřešil dříve, než dojde k jeho další eskalaci. Rizika spojená se špatným přístupem mohou být velmi vysoká, zejména pokud si oznamovatel, např. z důvodu strachu, raději vybere možnost reportovat svá podezření přímo ministerstvu, či dokonce mediím. V takovém případě společnosti většinou ztrácí kontrolu nad interním vyšetřováním a vedle právních dopadů hrozí i ztráta reputace. 

Ve spolupráci s FairData Professionals vám můžeme také pomoci zajistit a implementovat nezávislou a anonymní oznamovací linku a dodat služby příslušné osoby.

Naše služby v této oblasti nejčastěji zahrnují:

PREVENCE

  • identifikace rizik a zavádění efektivních vnitřních kontrolních procesů
  • příprava vnitřních předpisů a pravidel
  • nastavení procesů
  • zavedení a spravování vnitřního oznamovacího systému
  • školení

INTERNÍ INVESTIGACE

  • realizace interního vyšetřování a forenzního auditu
  • poradenství v oblasti ochrany a zpracování osobních údajů a IT bezpečnosti
  • realizace nápravných opatření na základě provedeného šetření (ukončení pracovního poměru, příprava trestních oznámení a podnětů k zahájení správních, popř. kárných řízení)
  • právní pomoc a ochrana při podezření z trestné činnosti

Články - Rubriky
Zdroj: Eprávo.cz Autoři: Petra Sochorová, Kateřina Randlová I přes probíhající pandemii schválila vláda návrh zákona o ochraně oznamovatelů neboli whistleblowerů z dílny Ministerstva spravedlnosti. Na rozdíl od dřívějších návrhů tento představuje povinnou transpozici směrnice Evropské unie. Jeho hlavním cílem by vedle poskytnutí ochrany oznamovatelům mělo být i odhalování protiprávního jednání při výkonu pracovní nebo jiné obdobné […]
Zdroj: E15.cz Do konce března 2022 budou zřejmě muset firmy zavést vnitřní systém pro přijímání a vyřizování oznámení takzvaných whistleblowerů, jinak jim bude hrozit až milionová pokuta. Počítá s tím totiž návrh zákona na ochranu oznamovatelů whistleblowerů, který nyní schválila vláda. Oznamovatelé by se podle návrhu měli dočkat také ochrany před odvetou ze strany zaměstnavatelů. Zároveň […]

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

Copyright © 2023 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross