Mgr. Klára Pelclová

Advokátka
CV
Projekty
Ocenění a média
E-mail
klara.pelclova@havelpartners.cz
Právní specializace
Podnikatelské obory

Klára Pelclová se specializuje na oblast veřejného sektoru, zejména právní odvětví veřejných zakázek a koncesí. Dále se zaměřuje na smluvní právo, compliance a trestní odpovědnost právnických osob.

V oblasti veřejného sektoru se specializuje na poskytování komplexního právního poradenství v souvislosti se zadáváním veřejných zakázek a koncesí (jak na straně zadavatelů, tak i dodavatelů), účasti dodavatelů v těchto řízeních či zpracování odborných posudků a analýz v rámci dané problematiky, jakož i na zastupování zadavatelů a dodavatelů ve správních řízeních vedených před Úřadem pro ochranu hospodářské soutěže.

V oblasti trestního práva se zabývala zejména trestní odpovědností právnických osob, včetně obhajoby v trestním řízení vedeném pro trestní činy z oblasti zadávání veřejných zakázek a daňové problematiky. Dále pak poskytovala právní poradenství v souvislosti s uplatňováním nároku na náhradu škody a nemajetkové újmy za nezákonné trestní stíhání, nebo s implementací compliance programu.

Před příchodem do naší advokátní kanceláře v roce 2024 pracovala v jiných advokátních kancelářích v Praze, kde se zabývala oblastí veřejných zakázek a trestním právem se zaměřením na trestní odpovědnost právnických osob.

Členství v profesních sdruženích
Česká advokátní komora

Jazyky
český, anglický
Vzdělání
  • Univerzita Palackého, Právnická fakulta, Olomouc (2020), titul Mgr.
  • Universidade de Lisboa, Právnická fakulta, Portugalsko (2019-2020)
  • právní poradenství při zavávání veřejných zakázek a zavádění rámcových dohod v oblasti poskytování právních služeb hodnocených metodou Best Value Approach
  • právní poradenství při zadávání veřejných zakázek na stavební práce v hodnotě stovek milionů
  • obhajoba v trestním řízení vedeném pro trestné činy z oblasti zadávání veřejných zakázek a daňové problematiky
  • právní poradenství v souvislosti s uplatňováním nároku na náhradu škody a nemajetkové újmy za nezákonné trestní stíhání
  • příprava etického kodexu a compliance programu

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross