Právní poradenství při prodeji podílu ve společnosti Packeta s.r.o.

Cardboard Boxes With Fragile Tags In White Background With Copy Space
5. 1. 2024

Advokátní kancelář HAVEL & PARTNERS poskytovala právní poradenství společnosti JSK Investments s.r.o. a jejím společníkům Simoně a Jaromírovi Kijonkovým při prodeji podílu ve společnosti Packeta s.r.o. Packeta je mateřská společnost významné tuzemské technologicko-logistické společnosti Zásilkovna, která působí nejen na českém trhu, ale i v dalších zemích EU. Jedná se o jednu z největších a nejvýznamnějších transakcí na tuzemském trhu v uplynulém roce.

Právní poradenství ze strany HAVEL & PARTNERS při mnohaměsíčním projednávání této důležité e-commerce transakce bylo rozsáhlé a zahrnovalo především aspekty korporátní a soutěžněprávní. Za naši kancelář jej zajišťoval tým složený mimo jiné z partnerů kanceláře Václava Audese, Jiřího Kunáška, Roberta Nerudy, Jana Šturma, vedoucích advokátů Silvie Király, Martina Šimka, advokátky a advokátů Kateřiny Kabátové, Jana Palackého, Martina Rotta a advokátních koncipientů Johany Němečkové a Jána Mozola.

Jak sama Zásilkovna uvedla ve zveřejněné tiskové zprávě, mezi zájemci o prodávaný podíl byli přední investoři nejen z Česka, ale také z řad mezinárodních investičních skupin. Novým nabyvatelem podílu ve společnosti Packeta je nakonec konsorcium investora CVC Capital Partners a investičního holdingu Emma Capital s kapitálovou podporou společnosti R2G.

Pro finální vypořádání transakce je nezbytný souhlas Evropské komise, jehož udělení se předpokládá před polovinou roku 2024. Zásilkovnu, dceřinou společnost skupiny Packeta, založila Simona Kijonková v roce 2010. Od té doby Zásilkovna vyrostla do současné podoby, v níž operuje v 7 evropských státech a zaměstnává více než 2 000 lidí. Získala si i uznání mimo jiné jako jedna z nejoblíbenějších a nejdůvěryhodnějších českých značek.

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross