HAVEL & PARTNERS poskytla právní poradenství skupině Premium Design Group při akvizici 100% podílu výrobního družstva Javorina

18. 1. 2021

Tým nejúspěšnější a největší česko-slovenské advokátní kanceláře HAVEL & PARTNERS pod vedením partnera Václava Audese zajišťoval právní poradenství pro skupinu Premium Design Group při akvizici 100% podílu družstva Javorina. Investiční skupina Premium Design Group, která tvoří stylový etalon na poli prémiového interiérového designu, tak získala plnou kontrolu nad slovenským výrobním závodem Javorina, který je výrobcem dřevěného nábytku s více než sedmdesátiletou tradicí.

Právní tým, který zajišťoval poradenství investiční skupině Premium Design Group, tvořili zkušení odborníci specializující se na korporátní právo a M&A v čele s partnerem kanceláře Václavem Audesem a senior advokátem Jurajem Petrem.

Výrobní závod Javorina, založený v roce 1947 v podhůří slovenských Tater, se soustředí na výrobu dřevěného nábytku s charakterem a odkazem k tradicím, ale zároveň ve špičkovém soudobém designu. Firemní hodnoty zahrnují úctu k přírodě, obnovitelnost, trvanlivost výrobků i jejich nadčasovost – tedy dnes vysoce aktuální myšlenky, díky nimž si firma úspěšně získává zákazníky nejen na Slovensku.

Nový majitel Premium Design Group chce akvizicí Javoriny firmě pomoci s naplněním jejího potenciálu a do roku 2025 rozšířit její již velmi pestrý exportní záběr, a mimo dodávky do Rakouska, Belgie, Německa či Dubaje, chce v horizontu dvou až tří let vybudovat franšízovou pobočkovou síť v zemích regionu CEE.

Hodnotu transakce se rozhodly obě strany nezveřejňovat.

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross