HAVEL & PARTNERS poskytla komplexní poradenství při vyřešení sporů o označení „ŠKODA“

20. 9. 2022

Odborníci advokátní kanceláře HAVEL & PARTNERS zajišťovali pro největší českou společnost ŠKODA AUTO patřící do koncernu Volkswagen komplexní právní podporu při řešení sporů o užívání označení ŠKODA. Dlouholeté spory se strojírenskými společnostmi ze Škoda Group, které spadají pod skupinu PPF, ukončila dohoda všech stran o převodu práv k ochranným známkám ŠKODA.

Dohoda odstraňuje neshody týkající se mnohaletého souběžného užívání označení ŠKODA ze strany více společností. Vlastníkem ochranných známek ŠKODA po celém světě se podle této dohody stává automobilka ŠKODA AUTO, pro kterou tak jde o významný krok navazující na bohatou historii značky, jenž je důležitý také pro budoucí rozvoj společnosti na domácích i světových trzích.

Advokátní kancelář HAVEL & PARTNERS poskytla klientovi komplexní právní podporu vedoucí k vyřešení vzniklých sporů a dosažení obchodní dohody. Služby zahrnovaly strategické právní poradenství a zastupování v oblasti soudních sporů, které měl na starosti tým pod vedením partnera Jana Šturma a vedoucího advokáta Juraje Dubovského, poradenství v oboru duševního vlastnictví, jež poskytl tým pod vedením partnera Ivana Rámeše a senior advokátů Radka Riedla a Terezy Hrabákové. Skupina v čele s partnerem Janem Kovalem a advokátem Josefem Bouchalem zajistila též komplexní služby v oblasti transakčního poradenství.

„Vážíme si důvěry společnosti ŠKODA AUTO, se kterou se na nás obrátila při řešení této v poměrech České republiky zcela výjimečné a mimořádně komplikované právní záležitosti,” uvedl Jan Šturm, partner advokátní kanceláře HAVEL & PARTNERS.

Společnost ŠKODA AUTO je již 30 let součástí koncernu Volkswagen, loni dodala zákazníkům po celém světě více než 870 000 vozů a zaměstnává celosvětově 45 000 lidí. Automobilka nyní tímto krokem upevňuje celosvětovou pozici značky a zaznamenává zásadní milník v rozvoji společnosti jak v České republice, tak na mezinárodním poli. Strojírenské společnosti spadající pod Škoda Group, kterou vlastní skupina PPF, vyrábí především nízkopodlažní tramvaje, elektrické lokomotivy, příměstské vlakové jednotky, soupravy metra, elektrobusy a trolejbusy, ale i řídicí a pohonné systémy pro dopravní systémy.

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross