HAVEL & PARTNERS podpořila druhý ročník česko-rakousko-slovenské letní školy soukromého práva

27. 8. 2018

Největší česko-slovenská advokátní kancelář HAVEL & PARTNERS a její vzdělávací AKADEMIE i v letošním roce podpořila česko-rakousko-slovenskou letní školu soukromého práva. Ta proběhla ve dnech 21. – 25. 8. 2018 ve Velkých Bílovicích za účasti zvučných jmen současné civilistky. Organizaci letní školy formálně zaštiťuje a pořádá spolek Česká společnost pro studium práva německy mluvících zemí. Kancelář HAVEL & PARTNERS se stará o financování akce ať již přímou finanční podporou nebo zajištěním dalších sponzorů. Letos jím byla společnost Kooperativa ze skupiny VIG.

„Letos byly ústředními tématy letní školy vliv změny okolností na právní poměry a stavba na cizím pozemku. Studenti absolvovali například workshopy soudce rakouského Nejvyššího soudního dvora a jednoho z nejvýznamnějších současných rakouských civilistů profesora Georga Kodeka, docenta Petra Lavického a docentky Kateřiny Ronovské z Katedry občanského práva Právnické fakulty Masarykovy univerzity v Brně, docentky Marianny Novotné z Trnavské univerzity nebo advokáta Jana Petrova. Nechyběli ani spoluautoři nového občanského zákoníků a lektoři naší akademie, docenti Filip Melzer a Petr Tégl,“ říká partner kanceláře HAVEL & PARTNERS a ředitel její vzdělávací AKADEMIE František Korbel.     

Cílem setkání studentů s akademiky i představiteli justiční a advokátní praxe je nejenom prohloubení dílčích znalostí v oblasti civilního práva, ale též vzájemná inspirace vycházející ze společné středoevropské právní tradice. „Naše kancelář chce aktivně přispívat k rozvoji a kultivaci právního prostředí, ve kterém žijeme. Pokud nastupující generace právníků získá lepší přehled o právu v okolních zemích, může z toho do budoucna těžit česká legislativa, soudnictví i advokacie,“ dodává František Korbel.

Jednacím jazykem letní školy je němčina.

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross