Právníci HAVEL & PARTNERS a lektoři její vzdělávací AKADEMIE přednášeli na letošním ročníku Školy lidských práv

20. 9. 2018

Partner HAVEL & PARTNERS a ředitel její vzdělávací AKADEMIE František Korbel, of counsel a lektor AKADEMIE Filip Melzer, counsel Jiří Kmec a advokát Martin Kopa vystoupili na workshopech Školy lidských práv 2018, týdenním intenzivním a prakticky zaměřeném vzdělávacím programu pro studenty právnických fakult z České republiky a Slovenska. Akci konanou ve dnech 9. – 15. září 2018 v Náměšti nad Oslavou pořádala  nezisková organizace Pro bono aliance a finančně ji podpořila i advokátní kancelář HAVEL & PARTNERS.

Workshop zástupců HAVEL & PARTNERS zahájil docent Filip Melzer, který se zaměřil na populární téma poslední doby – právo ve vztahu k autonomním strojům, konkrétně odpovědnost za autonomní vozidla. Po něm vystoupil František Korbel s přednáškou o povinnostech poskytovatelů služeb informační společnosti a v závěrečném bloku se Jiří Kmec a Martin Kopa věnovali Evropské úmluvě o lidských právech a judikatuře Evropského soudu pro lidská práva v kontextu tech a on-line světa.

V rámci programu Školy lidských práv 2018 dále vystoupili například soudkyně Ústavního soudu ČR Kateřina Šimáčková, veřejná ochránkyně práv Anna Šabatová nebo prezident Unie státních zástupců Jan Lata.

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross