HAVEL & PARTNERS podpořila 150 tisíci korunami organizaci Dejme dětem šanci

Předání šeku - Právník roku
16. 5. 2023

Kancelář HAVEL & PARTNERS během galavečera Právník roku 2022 předala charitativní šek na částku 150 tisíc korun neziskové organizaci Dejme dětem šanci. Příspěvek putuje na projekty, které pomáhají dětem a mladým lidem z dětských domovů se vstupem do samostatného dospělého života. Kancelář přispívá na charitativní účely během vyhlášení nejvýznamnějších osobností z oblasti práva pravidelně a letos překročila celková věnovaná částka již hranici 1,5 milionu korun.  

Část letošního příspěvku, 62 tisíc korun, vybrala kancelář v souvislosti s projektem NextŽeny. V rámci něj vznikl průzkum, jehož cílem bylo poznat, jak ženy a muži přistupují k investicím a správě majetku. Dotazník putoval mezi české investory a investorky a za každý vyplněný dotazník věnovala advokátní kancelář na podporu organizace Dejme dětem šanci 200 korun. Vybranou částku v rámci průzkumu pak kancelář navýšila o další příspěvek, a dohromady tak přispěla 150 tisíc korun.   

Organizace Dejme dětem šanci pomáhá dětem a mladým lidem z dětských domovů na jejich cestě k samostatnosti. Její projekty usnadňují dětem úspěšné začlenění do společnosti poté, co dosáhnou dospělosti a opouštějí dětský domov. Dejme dětem šanci spolupracuje s 50 dětskými domovy ve všech 14 krajích ČR. Za 12 let činnosti takto podpořili více než 4 500 konkrétních dětí celkovou částkou přesahující 62 milionů korun.

„Každý by měl mít možnost získat spravedlivou šanci v životě, o to více děti, které neměly příliš bezstarostné dětství a v okamžiku, kdy odcházejí z dětského domova a čeká je samostatný život, mají před sebou nejistou budoucnost. Rádi jsme tak podpořili projekt, který děti tímto těžkým obdobím provází a snaží se jim jej co nejvíce ulehčit,“ říká partner František Korbel, který předával šek na slavnostním galavečeru v pátek 12. května v brněnském Hotelu INTERNATIONAL.

HAVEL & PARTNERS přispívá na dobročinné účely v rámci galavečera Právník roku již řadu let. V minulých ročnících podpořila například Nadaci Krása pomoci, Bílý Kruh Bezpečí, Nadační fond Krtek, Nadační fond AutTalk, dětské Onkologické oddělení Fakultní nemocnice v Motole či obecně prospěšnou společnost Dobrá rodina. V součtu již kancelář ve spojitosti s galavečerem Právník roku, včetně letošního ročníku, věnovala na charitativní účely 1 550 000 Kč.

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross