HAVEL & PARTNERS darovala 100 tisíc korun Nadaci Krása pomoci, jejíž činnost podporuje již od jejího založení v roce 2008

4. 2. 2019

Největší česko-slovenská právnická firma HAVEL & PARTNERS předala v rámci vyhlášení české soutěže Právník roku 2018 šek v hodnotě 100 tisíc korun Nadaci Krása pomoci, která pomáhá seniorům a jejíž zakladatelkou je Taťána Gregor Brzobohatá. Šek si v průběhu slavnostního večera převzala ředitelka nadace Michaela Stachová.  

„Významný český filosof a spisovatel Ladislav Klíma kdysi napsal, že ‚stupeň úcty ke stáří udává stupeň ušlechtilosti a pravé ceny u všech národů a kultur‘. Nejenom stát, ale i soukromý sektor by proto měl podporovat organizace, které se pomoci seniorům dlouhodobě a systematicky věnují. Naše podpora Nadaci Krása pomoci trvá již více než deset let. Kromě přímé finanční podpory jí poskytujeme také bezplatné právní služby, v loňském roce zejména v oblasti pracovního práva nebo v souvislosti s GDPR,“ říká ke spolupráci s nadací partner kanceláře Robert Nešpůrek, který za kancelář šek předal.

Kancelář Nadaci Krása pomoci poskytla již více než 500 pro bono hodin. „Děkujeme HAVEL & PARTNERS za její přízeň a pomoc po celou dobu existence naší nadace. Finanční dar bude použitý na domácí péči o seniory, aby mohli prožít závěr svého života důstojně a ve „svém“ prostředí,“ uvedla na galavečeru ředitelka nadace Michaela Stachová.

„Charitativní šek předáváme v rámci galavečera Právník roku již tradičně. V předchozích letech jsme podpořili např. neziskovou organizaci Bílý kruh bezpečí pomáhající obětem trestných činů, Nadační fond AutTalk podporující rodiče zvládat péči o děti s autismem nebo nadaci Naše dítě,“ dodává Nešpůrek.

HAVEL & PARTNERS se kromě přímé finanční podpory dobročinných nadací a projektů, která v roce 2018 přesáhla v součtu 770 tisíc korun, zaměřuje také na bezplatnou právní pomoc. V loňském roce kancelář odpracovala zdarma více než 900 pro bono hodin, což bylo cca o čtvrtinu více než v roce 2017. Touto formou pomoci kancelář podpořila již zmíněnou Nadaci Krása pomoci či Nadační Fond AutTalk Kateřiny Sokolové, Nadační fond Českého rozhlasu Světluška, Spolek/Fond na obranu nespravedlivě stíhaných, Uměleckoprůmyslové muzeum, České vysoké učení technické a mnoho dalších subjektů.

V rámci svých CSR aktivit HAVEL & PARTNERS také podporuje zapojení zaměstnanců a spolupracovníků jako dobrovolníků, kteří se účastní například charitativních běhů a prodejů, poskytují poradenství dětem z dětských domovů, pořádají charitativní snídaně či sbírky apod. Kancelář také zařadila charitativní organizace a chráněné dílny mezi své pravidelné dodavatele zboží a služeb.

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross