Advokátní kancelář HAVEL & PARTNERS předala Bílému kruhu bezpečí charitativní šek v hodnotě 100 000 korun

2. 2. 2018

Největší česko-slovenská advokátní kancelář HAVEL & PARTNERS předala v rámci vyhlašování soutěže Právník roku 2017 šek v hodnotě 100 000 korun neziskové organizaci Bílý kruh bezpečí. Ta již 26 let poskytuje odbornou, bezplatnou a diskrétní pomoc obětem a svědkům trestných činů. Darované finanční prostředky spolek použije na přímou peněžitou pomoc obětem či jejich pozůstalým.    

„Charitativní šek předáváme na Právníkovi roku již tradičně; loni jsme ve stejné výši podpořili nadační fond AutTalk, který pomáhá rodičům zvládat péči o děti s autismem, předloni pak nadaci Naše dítě. Letos jsme se rozhodli finančně pomoci Bílému kruhu bezpečí, protože patří k velice respektovaným organizacím, jež se dlouhodobě věnují obětem trestné činnosti a pozůstalým po obětech, pomáhají osobám, které se staly obětí domácího násilí a nemalou část svého úsilí věnují také prevenci, jež má konfliktům s možnými trestněprávními důsledky předcházet,“ říká k podpoře Bílého kruhu bezpečí řídící partner kanceláře Jaroslav Havel. „V rámci naší praxe často zastupujeme oběti trestných činů, které má v péči Bílý kruh bezpečí, a vidíme, jak důležitá je jeho pomoc v těchto mimořádně těžkých okamžicích,“ dodává Filip Seifert z advokátní kanceláře SEIFERT A PARTNEŘI, která exkluzivně pro HAVEL & PARTNERS zajišťuje poradenství v oblasti trestního práva.

Této podpory si velice vážíme a využijeme ji především jako přímou finanční pomoc potřebným obětem či jejich pozůstalým,“ říká zakladatelka a ředitelka Bílého kruhu bezpečí Petra Vitoušová. „Ráda bych také připomněla, že partner této kanceláře František Korbel, který v minulosti působil jako náměstek na Ministerstvu spravedlnosti ČR, získal v roce 2013 čestné uznání Bílého kruhu bezpečí za osobní nasazení při prosazování zákona o obětech trestných činů, který zlepšil postavení obětí v trestním řízení,“ uvádí Vitoušová.

Kancelář se kromě přímé finanční podpory dobročinných nadací a projektů, mezi něž v loňském roce patřila např. Nadace Naše dítě, nadační fond Českého rozhlasu Světluška, Nadace Via, Dejme dětem šanci, Dobrý anděl, Poradna při finanční tísni či již zmíněný nadační fond AutTalk, zaměřuje i na tzv. pro bono právní poradenství, tedy právní služby bez nároku na honorář.

V rámci pro bono právního poradenství kancelář podporuje například Zoologickou zahradu hl. m. Prahy, Dětské krizové centrum, Nadaci T. Kuchařové Krása pomoci, nadační fond Českého rozhlasu Světluška, Zapsaný ústav společenské zodpovědnosti, jehož cílem je ochrana mladistvých před návykovými látkami, či Spolek na ochranu nespravedlivě stíhaných.

V rámci svých CSR aktivit HAVEL & PARTNERS také podporuje zapojení zaměstnanců a spolupracovníků jako dobrovolníků, kteří se účastní například charitativních běhů a prodejů, poskytují poradenství dětem z  dětských domovů, pořádají charitativní snídaně či sbírky apod. Kancelář také zařadila charitativní organizace a chráněné dílny mezi své pravidelné dodavatele zboží a služeb.

Právní specializace

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross