HAVEL & PARTNERS jako jediná advokátní kancelář v ČR a SR uvedena v The Legal 500 EMEA Green Guide – mezinárodním přehledu právních firem zaměřených na udržitelnost

31. 3. 2023

HAVEL & PARTNERS se jako jediná advokátní kancelář v Česku a na Slovensku zařadila do prestižního přehledu The Legal 500 EMEA Green Guide. Ten zveřejňuje seznam nejlepších advokátních kanceláří se zaměřením na služby v oblasti udržitelnosti a prosazování principů zelené transformace v regionu Evropy, Blízkého východu a Afriky. 

„Poradenství v oblasti ESG a udržitelnosti je rychle rostoucím segmentem našich služeb a důležitou součástí obchodní strategie naší advokátní kanceláře. Pomáháme klientům začleňovat do praxe klíčové principy udržitelnosti a radíme jim v oblasti nových zelených příležitostí. Přechod na udržitelné modely v podnikání se totiž u firem z roviny nadšení rychle přesunul do nutné povinnosti. Důvodem přitom nejsou jen zpřísňující se regulace, ale i obchodní a ekonomické důsledky, které už teď činí z přechodu na udržitelné fungování významnou konkurenční výhodu v byznysu,“ říká partner Jan Koval.

HAVEL & PARTNERS pomáhá klientům porozumět požadavkům na udržitelnost, které jsou relevantní pro jejich podnikání. Pro oblast ESG má tým specialistů, který pro klienty zajišťuje komplexní poradenství v oblasti udržitelnosti, příslušných předpisů a závazků v oblasti životního prostředí či v rámci projektů na podporu obnovitelných zdrojů energie a zeleného financování.

Kancelář nabízí individualizované poradenství ve všech právních, daňových a dalších odborných otázkách souvisejících s ESG. Provádí audit shody ESG a připravuje pro firmy program ESG na míru – od řízení dodavatelských řetězců, budování důvěry investorů přes ochranu zdraví zaměstnanců až po odpovědné a udržitelné zadávání veřejných zakázek.

Sama kancelář přistupuje zodpovědně i ke svému provozu a usiluje také o prosazovaní udržitelného přístupu v podnikání. Kancelář je zakládajícím členem platformy Climate & Sustainable Leaders Czech Republic, která podporuje snižování uhlíkové stopy české ekonomiky tím, že motivuje firmy a pomáhá jim přejít na udržitelný způsob fungování.

Jako první advokátní kancelář v České republice a na Slovensku se HAVEL & PARTNERS stala také součástí United Nations Global Compact – mezinárodní iniciativy OSN na podporu udržitelnosti, rovnosti a boje s korupcí.

Průvodce The Legal 500 Global Green Guide je prvním celosvětovým přehledem nejlepších advokátních kanceláří, které poskytují poradenství v otázkách změny klimatu, správy, řízení a udržitelnosti a které přispívají k "zelené transformaci". Přehled posuzuje kanceláře podle zastupování klientů v soudních sporech a transakcích, které se snaží zmírnit změny klimatu, nebo jejich zapojení do poradenství v oblasti regulace, a hodnotí i jejich vlastní iniciativu v oblasti udržitelného rozvoje.

Právní specializace

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross