HAVEL & PARTNERS darovala 100 tisíc korun Nadačnímu fondu dětské onkologie Krtek

7. 2. 2020

Největší česko-slovenská advokátní kancelář HAVEL & PARTNERS předala v rámci slavnostního vyhlášení soutěže Právník roku 2019 šek v hodnotě 100 tisíc korun Nadačnímu fondu dětské onkologie Krtek, který finančně podporuje již od roku 2015. Fond pomáhá při práci lékařů a zdravotníků Kliniky dětské onkologie Fakultní nemocnice Brno, přičemž jeho hlavní prioritou je zkvalitnění a zpříjemnění pobytu dětí v nemocnici, následné péče v průběhu trvání celé léčby a také pomoc při vyrovnávání se s následky.

„Děti, kterým nepomáhá standardní léčba běžně placená ze strany pojišťoven, získávají díky našim stálým dárcům možnost využít navíc ještě tzv. personalizovanou diagnostiku a následnou léčbu upravenou přímo na míru malému pacientovi. Tuto léčbu ale stát bohužel již neplatí. Náš nadační fond ji ovšem může pokrýt právě z peněz našich partnerů a dárců. Peníze od HAVEL & PARTNERS proto použijeme k těmto účelům,“ říká prof. Jaroslav Štěrba, předseda správní rady NFDO Krtek a přednosta Kliniky dětské onkologie FN Brno.

„Charitativní šek předáváme v rámci galavečera Právník roku již tradičně. V posledních letech jsme do výběru podporovaného projektu zapojili prostřednictvím hlasování všechny kolegy, kteří letos jednoznačně vybrali Nadační fond Krtek. Jeho tým v čele s panem profesorem Štěrbou odvádí práci, kterou nesmírně obdivujeme a vážíme si jí,“ shrnuje Veronika Dvořáková, ředitelka marketingu a partnerka HAVEL & PARTNERS.

Kancelář se kromě přímé finanční podpory dobročinných nadací a projektů zaměřuje také na bezplatnou právní pomoc, v loňském roce odpracovala zdarma více než 650 pro bono hodin. Touto formou kancelář podpořila mj. Nadaci Krása pomoci či Nadační Fond AutTalk Kateřiny Sokolové, Nadační fond Českého rozhlasu Světluška, Spolek/Fond na obranu nespravedlivě stíhaných, Uměleckoprůmyslové muzeum, České vysoké učení technické a mnoho dalších subjektů. V rámci svých CSR aktivit HAVEL & PARTNERS také podporuje zapojení zaměstnanců a spolupracovníků jako dobrovolníků, kteří se účastní například charitativních běhů a prodeje, poskytují poradenství dětem z dětských domovů, pořádají charitativní snídaně či sbírky apod. Kancelář také zařadila charitativní organizace a chráněné dílny mezi své pravidelné dodavatele zboží a služeb.

Klíčové kontakty

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross