HAVEL & PARTNERS a její tři právníci se umístili v prestižním mezinárodním žebříčku World Trademark Review 1000 mapujícím nejvýznamnější kanceláře se specializací na ochranné známky

18. 2. 2019

Největší česko-slovenská právnická firma HAVEL & PARTNERS byla zařazena do aktuálního vydání uznávaného mezinárodního žebříčku  World Trademark Review 1000, který každoročně mapuje nejvýznamnější poradenské subjekty a individuální experty v oblasti ochrany duševního vlastnictví a ochranných známek ve více než 80 světových jurisdikcích. Podkladem pro vyhodnocení je rozsáhlý průzkum trhu a zpětná vazba od subjektů, které v daném tržním segmentu využívají příslušné poradenské služby. Kromě kanceláře publikace uvádí i tři specialisty HAVEL & PARTNERS pro oblast IP práva – partnery Ivana Rámeše, Roberta Nešpůrka a advokátku Terezu Hrabákovou.  

„Velice nás těší, že i v roce 2019 je naše poradenská skupina specializující se na právo duševního vlastnictví oceňována jako jedna z nejlepších praxí v České republice. Navazujeme tak na závěr loňského roku, kdy jsme se stali Právnickou firmou roku v kategorii Duševní vlastnictví. Ocenění WTR 1000 si vážíme o to více, že vychází nejen z naší odvedené práce, ale především z hodnocení klientů, a také ostatních významných advokátních a patentových kanceláří, které na trhu působí a které nás samy doporučily. Jsem rád, že naši klienti, mezi něž patří tuzemské společnosti expandující do zahraničí, významné globální korporace nebo podnikatelé, kteří bojují proti padělkům, si nás vybrali proto, že si uvědomují, nakolik je dnes k úspěšnému budování brandu a ochraně inovativních nápadů zapotřebí také jejich právní ochrana,“ říká Ivan Rámeš, jeden z trojice právníků HAVEL & PARTNERS doporučovaný publikací World Trademark Review 1000 pro rok 2019.  

Právo duševního vlastnictví představuje jednu z nejvýznamnějších specializací HAVEL & PARTNERS. Tým pod vedením partnera a spoluzakladatele kanceláře Roberta Nešpůrka a partnera Ivana Rámeše patří s 15 právníky mezi vůbec největší poradenskou skupinu s tímto zaměřením v České republice a na Slovensku. Za lokální partnery si jej vybraly nejen nejhodnotnější globální značky, ale také nejvýznamnější české a slovenské společnosti či perspektivní start-upy.

Skupina IP právníků zajišťuje pro klienty lokální, ale také mezinárodní průmyslověprávní ochranu, ať již jde o ochranné známky, designy, patenty či autorská práva nebo databáze, dále jejich licencování, převody a další dispozice před národními a mezinárodními úřady průmyslového vlastnictví.

IP tým se zapojuje do mezinárodních korporátních transakcí, kde jsou klíčovou oblastí IP práva související s ochranou brandu konkrétní společnosti nebo jejích výrobků či služeb. Zaměřuje se také na boj proti padělkům, související celní a soudní řízení a má unikátní know-how ve vztahu k filmovým právům, ochraně osobnosti, nekalé soutěži či doménovým sporům.

Poradenství v IP oblasti je vždy poskytováno v úzké spolupráci s dalšími právníky – specialisty na soutěžní, korporátní, mezinárodní, marketingové a spotřebitelské právo, ale také daňové nebo účetní předpisy.

Právní specializace

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross