EGAP poskytne krizovou podporu až 200 miliard Kč velkým firmám

7. 4. 2020

200 miliard korun formou záruk za bankovní úvěry by měla poskytnout Exportní garanční a pojišťovací společnost („EGAP“) v rámci dalšího balíčku krizového financování. Podle posledních informací by o tuto formu podpory mohly žádat:

  • společnosti s více než 250 zaměstnanci, u kterých
  • alespoň 20 % tržeb za loňský rok pochází z exportu, a to i v rámci subdodávek exportním společnostem.

Možnosti využití finančních prostředků z tohoto programu COVID PLUS jsou také podstatně širší, než tomu bylo u programu COVID II pro malé a střední podniky. Prostředky ze zaručeného úvěru bude možné použít na:

  • refinancování nebo restrukturalizace stávajícího úvěru;
  • nový úvěr na financování provozních potřeb i
  • nový úvěr na financování investic, případně kombinaci všech uvedených.

EGAP bude poskytovat záruku za úvěr až do výše 80 % a byť konkrétní parametry nejsou dosud známé, podle aktuálních informací bude možné žádat o úvěry od 5 milionů korun až do výše 1,4 miliardy korun. Maximální výše dostupného úvěru by měla být limitována 25 % celkových ročních tržeb žadatele za rok 2019.

Na pomoc našim klientům při žádosti o tento zaručený úvěr a při jeho přípravě a vyjednání máme k dispozici náš trvalý expertní tým pro bankovní financování tvořený mimořádně zkušenými právníky, kteří i v rámci běžného stavu radí klientům při mnoha desítkách transakcí spočívajících ve financování v řádech stovek milionů či jednotek miliard korun ročně. Na podporu této skupiny jsme navíc dedikovali kapacity dalších až padesáti právníků i ekonomických expertů, a vytvořili tak unikátní specializovaný tým pro krizové financování, který jen v rámci programů COVID I a COVID II dokázal asistovat již téměř 200 klientům.

Vzhledem k závažnosti situace a předpokládaným ekonomickým i jiným ztrátám, které řada subjektů v souvislosti s koronavirovou pandemií utrpí, nabízíme všem klientům a obchodním partnerům s platností od 16. 3. 2020 do konce dubna 2020 poskytování právních služeb za sníženou jednotnou hodinovou sazbu 100 EUR / 2 600 CZK s výjimkou služeb, kde již dříve byly dohodnuty výhodnější podmínky (zejména v oblasti veřejného sektoru). Tato zvýhodněná sazba se samozřejmě vztahuje i na právní služby související s financováním zaručeným ze strany EGAP a na další programy subvencovaného financování.

V případě Vašeho zájmu nás prosím kontaktujte na adrese krizove.financovani@havelpartners.cz. S konkrétními dotazy se neváhejte obracet na následující klíčové kontakty:

Věříme, že jako největší nezávislá právnická firma ve střední Evropě je HAVEL & PARTNERS plně vybavena pro řešení krizových situací, ve kterých je právě krizové financování zásadním elementem. Velmi rádi pomůžeme i Vám – prosím neváhejte se na nás kdykoliv obrátit.

Právní specializace

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross