Do HAVEL & PARTNERS přichází Josef Adam, zkušený manažer a in-house právník se zaměřením na corporate governance, podnikové restrukturalizace, transakční a nemovitostní projekty

24. 6. 2019

K 13. 5. 2019 nastupuje do naší kanceláře na pozici counsel Josef Adam, zkušený manažer a vedoucí in-house právník. Josef v letech 2009–2018 působil jako člen představenstva ve společnostech Český Aeroholding a České aerolinie, kde kromě právního oddělení vedl též oddělení finanční, lidských zdrojů a informačních technologií. Byl jednou z  klíčových osob, která vyjednala vstup společnosti Korean Air Line do Českých aerolinií. Mezi jeho velké úspěchy patří restrukturalizace Českých aerolinií a obnovení jejich ziskovosti. V letech 2007–2010 vedl jedenáctičlenné právní oddělení společnosti Letiště Praha, kde se věnoval především korporátnímu, pracovnímu, soutěžnímu, leteckému a nemovitostnímu právu, právu informačních technologií a duševního vlastnictví a problematice financování. Do naší kanceláře tak přináší kromě právního know-how i zkušenosti s řízením velkých společností, nastavováním jejich vnitřních procesů a s řešením strukturálních transformací podniků v obtížích.

„Josef bude mít v rámci našeho transakčního poradenství na starosti zejména oblast corporate governance a compliance. Mezi jeho klíčové specializace bude patřit i oblast komplexních nemovitostních projektů a investiční výstavby. Zapojí se ale také do mandátů se zaměřením na pracovní právo a právo sociálního zabezpečení, a své zkušenosti zúročí i v rámci spolupráce s týmy zaměřenými na restrukturalizace a insolvence a komerční právo,“ říká k budoucí pracovní náplni Josefa Adama řídící partner kanceláře Jaroslav Havel.   

Josef vystudoval práva na Právnické fakultě Univerzity Karlovy v Praze, kde získal v roce 2016 titul JUDr. Zároveň absolvoval studijní program Master of Laws in Corporate Law na Nottingham Trent University, které završil v roce 2010 získáním titulu LL.M. Hovoří plynně anglicky a německy. Ve volném čase sportuje a zpívá. Je mj. předsedou Pěveckého sboru La Folia.  

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross