HAVEL & PARTNERS zastupovala Raiffeisenbank při koupi Equa bank

18. 2. 2021

Advokátní kancelář HAVEL & PARTNERS poskytla komplexní právní poradenství Raiffeisenbank při koupi 100 % akcií Equa bank od AnaCap Financial Partners. M&A tým kanceláře, který transakci zajišťoval, vedli partner Jan Koval, counsel Petr Dohnal spolu s advokátem Josefem Bouchalem. Hodnotu transakce se strany rozhodly nezveřejňovat.

Dokončení transakce je plánováno na konec druhého čtvrtletí roku 2021, závisí totiž na schválení regulačních orgánů. Raiffeisenbank patří mezi pět největších tuzemských bank, poskytuje v ČR bankovní služby od roku 1993 a Equa bank převzala od AnaCap Financial Partners, londýnského soukromého investora v sektoru finančních služeb.

„Raiffeisenbank je zdravá, kapitálově silná a stabilní finanční instituce, která má ambice dále růst, a to jak organicky, tak prostřednictvím akvizic. Česká republika je jedním z klíčových trhů,“ říká k akvizici předseda představenstva a generální ředitel Raiffeisenbank Igor Vida.

Equa bank je česká banka s komplexními službami, která se primárně zaměřuje na soukromé osoby a malé a střední podniky, má skoro půl milionu zákazníků. V případě úspěšného dokončení transakce se plánuje sloučení Equa bank s Raiffeisenbank, které umožní naplnění společného obchodního potenciálu obou bankovních společností.

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross