V reakci na ekonomické dopady krize vytváří HAVEL & PARTNERS unikátní tým pro financování, restrukturalizace a insolvence

2. 9. 2020

HAVEL & PARTNERS, největší a nejúspěšnější česko-slovenská advokátní kancelář, reaguje na aktuální pokles české ekonomiky, jehož důsledkem jsou závažné finanční problémy mnohých firem. Propojuje proto zkušený tým z oblasti financování a bankovnictví s týmem specializujícím se na oblast restrukturalizací a insolvencí. Vzniká tak největší odborný tým právníků zkušených v této oblasti, který je připraven klientům v obtížné finanční situaci nabídnout nejkomplexnější právní poradenství na česko-slovenském trhu.

Česká ekonomika po první vlně COVID-19 poklesla o desetinu. Řada společností se již nyní potýká s restrukturalizací svého zadlužení. Potíže mohou řešit buď zajištěním dodatečného či alternativního financování, nebo komplexní restrukturalizací zadlužení ať již v obchodním, nebo v insolvenčním režimu. Koncem roku se navíc očekává další vlna restrukturalizací a insolvencí, která bude následovat po skončení odkladů splátek úvěrů na podzim tohoto roku. Tento trend se očekává i celý následující rok 2021.

Aktuální vývoj je proto pro HAVEL & PARTNERS velkou příležitostí pomoci klientům v této obtížné finanční situaci. „Od září pod heslem ´Financování od A do Z´ propojujeme praxi financování s praxí restrukturalizací a insolvencí.  Naším cílem je mít jeden úzce spolupracující tým, který dokáže komplexně řešit všechny fáze financování – tedy od vlastního poskytnutí úvěru přes řešení problémů se splácením, případnou restrukturalizaci dluhu až po insolvenční konce,“ říká vedoucí partner kanceláře Jaroslav Havel. Podobné nastavení má přitom řada špičkových zahraničních kanceláří.

V koordinovaném a jednotném týmu působí 20 právníků, většina se zkušenostmi z mezinárodních právnických firem, včetně 5 partnerůJaroslava Havla, Marka Vojáčka, Jana Topinky, Filipa Čabarta a Dušana Sedláčka. Odborníci z HAVEL & PARTNERS mají rozsáhlé zkušenosti se složitými finančními transakcemi; realizují jich více jak 80 ročně. Zastupují věřitele i dlužníky. Právníci ze specializovaného týmu se v minulosti podíleli na většině velkých insolvencí v ČR, jako byly například Union banka, skupina Vítkovice nebo Sazka. Tým také úzce spolupracuje s daňovými experty kanceláře, specialisty na bankovní regulaci či compliance a trestněprávní problematiku.

HAVEL & PARTNERS tedy nabízí nejen pomoc věřitelům a dlužníkům v rámci právního a daňového poradenství, ale především také schopnost hledat alternativní obchodní řešení a pomoci v jeho realizaci. „Financování a restrukturalizace chápeme v souvislostech a jako jednotnou komplexní disciplínu s cílem vytvořit pro klienty obchodně a rizikově nejefektivnější řešení. Jsme tak plně připraveni pomáhat klientům v nastávající obtížné post-COVID-19 době,“ dodává Jaroslav Havel.

Související média

BUĎTE STÁLE V OBRAZE

Odebírat
Vyplňte svůj e-mail a my Vám budeme zasílat pravidelné informace ze světa práva a podnikání.

Kontaktujte nás

KONTAKT PRO MÉDIA:
Copyright © 2024 HAVEL & PARTNERS s.r.o., advokátní kancelář
cross